בעקבות התקרית במליאת הכנסת: נזיפה לאלקין, טיבי לא ינהל ישיבות

במהלך דיון על גל הטרור הטיח השר מהליכוד דברים קשים בח"כ מהרשימה המשותפת וטען כי הוא "מפיץ שקרים על הר הבית". ועדת האתיקה של הכנסת נזפה בו על כך. במקביל, השעתה את טיבי מניהול ישיבות במליאה, אחרי שסילק את אלקין ולא הסתפק בהורדתו מדוכן הנואמים

צילום: באדיבות ערוץ הכנסת, עריכה: שניר דבוש

ועדת האתיקה של הכנסת נזפה היום (שלישי) בשר זאב אלקין, בעקבות הדברים שהטיח בחבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) כשאמר לו לפני שבועיים: "אתם אחראים לדם שנשפך, גם של יהודים וגם של ערבים". ח"כ טיבי, שניהל באותה עת את הדיון במליאה החליט להוציא את אלקין מהאולם. לנוכח צעד זה, ומשום שלא הסתפק רב בהורדת השר העלייה והקליטה אלקין מהבמה כמקובל, החליטה ועדת האתיקה להטיל גם עליו סנקציה, והוא לא ינהל את ישיבות הכנסת בשבועיים הקרובים.

עוד ידיעות בוואלה! NEWS
ח"כ מגל על הפקרת הקשישה בפיגוע: "האזרחים פעלו כשורה והיו גיבורים"
לקראת מזג אוויר סוער, שוב: חברת החשמל מתריעה מפני ניתוקים
עובדת בלשכת השר ארדן פרסמה סרטון פוגעני נגד ערבים - ופוטרה

הדיון הסוער התקיים כאמור באמצע החודש שעבר, והוא עסק בהסרת חומות ההפרדה שהוצבה בין שכונות מזרח ומערב ירושלים בשל גל הטרור. אלקין, שנאם, פנה לסגן יושב ראש הכנסת, ח"כ טיבי, ואמר לו: "אתה, ואנשים כמוך, שמפיצים שקרים בידיעה מוחלטת על מה שמדינת ישראל עושה בהר הבית, כביכול על רצון לשנות את הסטטוס קוו, אתם אחראים על הדם שנשפך. אתה, באופן אישי, אדוני היושב ראש. אתה צריך לא לישון טוב בלילה, ולחשוב על מי שנהרג בשבועות האחרונים ומה חלקך במה שקרה שם".

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

לכתבה המלאה
אלקין וטיבי במהלך העימות המילולי (צילום: ערוץ הכנסת)

בתגובה להאשמות החריפות, דרש ח"כ טיבי מהשר אלקין לרדת מדוכן הנואמים במליאה. "נאמרים פה דברים קשים וחסרי תקדים, גם לחבר כנסת, אבל בעיקר ליו"ר הסיעה. אני מבקש ממך לחזור בך מיד מהדברים שאמרת. אם לא תחזור בך, אני מוריד אותך מהדוכן", אמר טיבי לאלקין. "אין לך זכות להוריד אותי מהדוכן", התפרץ אלקין. "כנראה שהדברים כואבים לך. סוף-סוף אמרו לך את האמת בפנים, אחמד".

"אתה מסית נגדי הסתת דם. זו הסתה חסרת אחריות, אתה עשית מעשה נקלה", ענה טיבי. "זו הסתה נגד יו"ר הישיבה. אני מבקש להוריד את השר מהדוכן מיד. אני פה הריבון עכשיו, לא אתה, השר, אני מעליך". בשלב זה, ירד אלקין מן הדוכן בליווי מאבטחים.

השר אלקין (הליכוד) הגיב על החלטת ועדת האתיקה: "אני גאה להיות ננזף על הגנה על כבוד האומה ועל אמירת האמת בפרצופו של אחמד טיבי. אני לא חוזר בי במאומה מהדברים של אמרתי. אמשיך במאבק נוקב כנגד אויבי מדינת ישראל ואעשה הכל כדי להבהיר לאחמד טיבי שהוא לא הריבון כאן. אני מצר על כך שוועדת האתיקה, משיקולים של לחץ פוליטי, בחרה בעונש מצחיק לח"כ טיבי של הרחקה לשבועיים בלבד. אני פונה ליו"ר הכנסת ומבקש ממנו להשתמש בסמכויות העומדות לרשותו ולהרחיק את ח"כ טיבי מניהול ישיבות לתקופה הרבה יותר ארוכה. הגיע הזמן שנפסיק להתקפל ולפחד להשיב מלחמה נוקבת כנגד המסיתים והמשמיצים את מדינת ישראל מתוך כנסת ישראל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully