דעה: לפטר את חולמת החלומות

עד לא מכבר, אנשים בדעותיה של חוטובלי היו בשולי החברה. היום הם במוקד קבלת ההחלטות. הקיצוניות המשיחית הזו מבודדת אותנו בעולם, ומסכנת את קיומנו. שכרון הכוח של אנשים כדוגמתה, הוא בגדר פיקוח נפש לאומה היהודית

  • ציפי חוטובלי
דב הלברטל
(צילום: יותם רונן)

את חוטובלי, סגנית שר החוץ, צריך לפטר. ויפה שעה אחת קודם להתפרצות חלומה הבא. זה הרי רק שאלה של זמן.

בתפיסת עולמה האידיאולוגי כמתנחלת אולטימטיבית, היא כאותו חייל בג'ונגל שלא ידע שמלחמת העולם השנייה נגמרה. גם חוטובלי חיה במושגים כוחניים ושתלטניים של מלחמת העולם השנייה. היא לא יודעת שתרבותה ככובשת כבר עברה מן העולם. רק בהבדל מאותו חייל, המסכן רק את עצמו, חוטובלי מסכנת בעיקר אחרים.

עד לא מכבר, אנשים בדעותיה היו בשולי החברה הישראלית. היום הם להוותנו במוקד קבלת ההחלטות. הקיצוניות המשיחית הזו מבודדת אותנו בעולם, ומסכנת את קיומנו באזור ובכלל. שכרון הכוח של אנשים כדוגמתה, הוא בגדר פיקוח נפש לאומה היהודית.

היא פתחה בסערה באתוס של רש"י הראשון על התורה. אותו רש"י המדבר על ארץ ישראל השלמה המובטחת. כל בר דעת מבין שרש"י, המצטט מדרש חז"ל, נושא חזון של ימות המשיח. כל בר דעת מבין, שבתקופה הגיאופוליטית הנוכחית, הרגישה והנפיצה הזו, גם רש"י לא היה משמיע את דבריו ברבים.

אך לה יש חלום, אותו היא לא מסתירה, מימוש מידי של זכותנו על ארץ ישראל. יש לה חלום, לעלות להר הבית עם דגל ישראל. יש לה חלום לבנות את בית המקדש. יחד עם אורי אריאל. כי הרי גם הר הבית הוא חלק מארץ ישראל השלמה. ואם תהיה אינתיפאדה, אז תהיה. נראה להם.

יש לה חלום. היא תוכיח לעולם שמפעל ההתנחלויות הוא האתוס היהודי המכונן והראוי. על כל הר גבוה ועל כל גבעה נישאה. הרי ההתנחלויות לגיטימיות על פי כל חוק. כל העולם יודע זאת. ואם הוא לא יודע, אז היא תלמד אותו. זה ברור לחלוטין ואין מה להתווכח. וחוץ מזה, גם ההתנחלויות הם ארץ ישראל השלמה. רש"י כבר כתב על זה. ומי שלא מבין מושכלות ראשונים ופשוטים אלו מעצמו, ומרצונו הטוב, יאלץ להבין בכוח. סוף סוף, רש"י זה רש"י.

יש לה חלום, ומבחינתה הוא מציאות. היא תשכנע ברגע אחד את כל העולם. היא תשכנע את אירופה, ארצות הברית הליגה הערבית ודעאש, שזכותנו על נחלת אבותינו השלמה, המלאה והנצחית היא בלתי ניתנת לערעור. והיא, אותה הזכות הבלתי ניתנת לערעור, עומדת למימוש עכשיו. היא על הפרק. ממש עכשיו. גם זה רש"י. מי שלא מבין, יסופח.

עוד בוואלה!

איך היא עושה את זה? הטיפים של אירה דולפין יגרמו גם לכם להתאמן

לכתבה המלאה
לה יש חלום, אותו היא לא מסתירה (צילום: יואב דודקביץ')

חבל שלנתניהו אין חלום, כי לי יש חלום, שהוא יפטר מיד את חוטובלי. באותה הזדמנות, שיפטר גם את השרים אריאל ורגב. נתאר לעצמינו אם נתניהו היה מנצל את מומנטום חלומותיה המסוכנים של חוטובלי, ומפטר את שריו המשיחיים. לאיזו אהדה בינלאומית היינו זוכים. צעד כזה, ללא ספק היה מרגיע את האינתיפאדה במידה רבה. זה היה נתפס גם כצעד בונה אמון, המאפשר אולי אופק מדיני חדש.

אך זו בדיוק הבעיה. לנתניהו אין חלום. בינתיים, היחידה שחולמת היא חוטובלי. והנזק הוא עצום. את חוטבלי יש לפטר מיד. עוד לפני חלומה הבא.


לפרסום מאמרים בוואלה דעות לחצו כאן

המאמרים המתפרסמים במדור הדעות משקפים את עמדת הכותבים בלבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully