וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מגיפת מלריה באפריקה: קטלה 100 ילדים

14.11.2000 / 12:55

עד כה מתו מהמחלה, שהיכתה במדינת מווארו, 818 איש; מומחים: אחד מכל שני תושבים במדינה ייפגע מהמחלה במהלך השנה; האוכלוסיה לא יכולה להרשות לעצמה את החיסון בגלל מחירו היקר

מאת מוטי גל

מגיפת מלריה חמורה ממשיכה להשתולל במדינת מווארו במרכז אפריקה. עד כה נהרגו 818 תושבים, מתוכם לפחות 100 ילדים - כך דיווח הבוקר משרד הבריאות המקומי.

לדברי שר הבריאות סטניסלאס נתהומבוקייה, רוב הקורבנות מתו בגללם סירובם לקבל טיפול נגד המחלה, אם בגלל התעקשותם לפנות לרפואה מסורתית, או מכיוון שלא היה בידם הכסף לטיפול רפואי.

מלריה מועברת באמצעות עקיצת יתוש האנופלס אשר נושא עימו את הפרזיט "פלסמודיום". אין כל חיסון או טיפול למלריה, אולם ניתן לדכאה באמצעות נטילת תרופות אנטי-מלריות אשר משמשות במינון גבוה לטיפול במחלה. רוב תושבי אפריקה אינם יכולים להרשות לעצמם את מימון התרופות היקרות.

בקיני היתושים ניתן לטפל באמצעות הדברה. דרך זו של מניעה הינה הטובה ביותר להתגוננות כנגד יתושים נושאי מלריה, אולם ידם של רוב התושבים אינה משגת אף לחומרי הדברה. מומחים מעריכים כי אחד מכל שני תושבים במדינה יפגע ממלריה במהלך השנה. ארגון הבריאות העולמי טוען כי המלריה קוטלת מיליון בני אדם ברחבי העולם, אולם רוב הקורבנות הינם תינוקות בני יומם באפריקה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully