וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נמרודי מערער על ההחלטה לסגור את התיק נגד פרידן

14.11.2000 / 12:22

פרקליטו של עופר נמרודי טוען כי התיק נגנז מטעמי חסינות הנובעים מהסכם עד המדינה שנחתם עם פרידן; לדבריו "קשה להשתחרר מהרושם שיש קשר בין העיתוי של ההחלטה לבין תחילת עדותו של פרידן"; רמז כי על היועץ המשפטי להעביר הנושא לבג"ץ

מאת אסף לוי

עורך דינו של עופר נמרודי, דן אבי יצחק, הגיש אמש ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, ערר על החלטת פרקליטות המדינה שלא להעמיד לדין את עד המדינה, רפי פרידן.

תחילת הפרשה בהגשת תלונה של נמרודי נגד פרידן בגין ביצוע עבירות סחיטה ובידוי ראיות לכאורה. בבקשה טוען אבי יצחק כי לפני עשרה ימים נודע לו שהתיק נגד פרידן נגנז על ידי פרקליטת המדינה, עדנה ארבל. לטענתו התיק נסגר מטעמי חסינות הנובעים מהסכם עד המדינה עם פרידן, מחוסר ראיות ומחוסר עניין לציבור.

פרקליטו של נמרודי ציין כי "יש די והותר ראיות להעמדתו לדין של רפי פרידן בעבירות של סחיטה שיוחסו לו, וכן בעבירות של בידוי ראיות אשר ביצע. ברור בעליל שהעניין הציבורי דווקא מחייב בעמדתו לדין של עבריין החוזר ומבצע עבירות כה חמורות".

עוד הוסיף אבי יצחק כי "קשה להשתחרר מהרושם שיש קשר איתן בין העיתוי של ההחלטה לבין תחילת עדותו של עד המדינה, פרידן, נגד נמרודי".

בדיון שהתקיים היום במשפטו של נמרודי רמז עו"ד אבי יצחק כי על היועץ המשפטי לממשלה לא לקבל את הערר אלא להעבירו לבג"ץ.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully