וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צעדות תמיכה המוניות בפיליפינים בעקבות הדחתו של הנשיא

14.11.2000 / 11:14

אתמול האשים הסנאט רשמית את ג'וזף אסטרדה בעבירות שחיתות; הוא יעמוד בפני משפט הדחה בעוד שבועיים; עשרות אלפי תושבים יצאו לרחובות כדי להביע תמיכה בהדחתו של הנשיא; אסטרדה משוכנע בחפותו

אלפי מפגינים צעדו היום בפיליפינים כדי להביע את תמיכתם בהעמדתו לדין של נשיא הפיליפינים באשמה של שוחד. הנשיא, ג'וזף אסטרדה, מתכונן להגן על עצמו במשפט ההדחה שצפוי להתחיל בעוד שבועיים.

קהל של 100 אלף איש לקח חלק בצעדות ברחבי הפיליפינים, יום אחרי שבית הנבחרים הפיליפיני האשים רשמית את הנשיא בעבירות שוחד ושחיתות. אסטרדה הוא הנשיא הפיליפיני הראשון העומד בפני משפט הדחה.

במנילה צעדו 15 אלף איש לארמון הנשיאותי ותבעו את התפטרותו המיידית של אסטרדה. צעדות מחאה התקיימו ב-12 מחוזות נוספים, לפי דברי המשטרה.

אסטרדה מואשם כי קיבל קרוב לשבעה מיליון דולר מארגוני הימורים בלתי חוקיים במדינה. הוא טוען לחפותו וטוען כי מדובר במזימה של האופוזיציה לערער את שלטונו.

המאבק להדחתו החל כבר בתחילת אוקטובר, אז הועלו הטיעונים נגדו. למאבק נרתמו הכנסיה, העסקים הגדולים, אנשי אופוזיציה, ארגוני עובדים וארגוני סטודנטים, שהפעילו לחץ גדול עליו להתפטר מתפקידו.

דוברו של הנשיא מסר שעורכי דינו כבר עובדים על טיעוני ההגנה במשפט: "הנשיא הביע את דעתו שכדאי ללכת לסנאט בנושא הזה, כדי שיהיה תהליך פתוח של משפט והגנה".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully