וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שובה של ממשלת החירום: ברק מנסה, בש"ס ובליכוד מתנגדים

14.11.2000 / 8:08

מקורבי ברק טוענים כי הוא מקיים כל העת מגעים עם "מועמדים פוטנציאלים"; שוחח אתמול עם יו"ר ש"ס ועידכן אותו בשיחות עם קלינטון; ישי: רשת הביטחון אינה הסכמה עם מדיניות ההבלגה; בליכוד: אם תגיע פנייה מישראל אחת, נדחה אותה

ראש הממשלה, אהוד ברק, סבור שהפיגועים האחרונים מגדילים את הסיכוי להקמת ממשלת חירום, כך מסרו מקורות המתלווים אליו במסעו לארצות הברית. "ראש הממשלה לא נטש את הרעיון של ממשלת חירום לאומית מאז שהדברים הועלו לראשונה, והוא מקיים כל העת מגעים שוטפים עם מועמדים פוטנציאלים", אמר בכיר בפמליית ברק ל"מעריב".

אלא שהשותפות האפשריות שלו לממשלת חירום אינן ממהרות להעניק לו את תמיכתן ואף מאיימות להסיר את רשת הביטחון.

אתמול הבהיר יו"ר ש"ס, אלי ישי, כי רשת הביטחון שהעניקה מפלגתו לממשלה אינה אומרת הסכמה עם מדיניות ההבלגה. ישי טען כי מדיניות זו חייבת להיפסק ולהתחלף במדיניות תקיפה. בש"ס ביקרו אתמול את המשך פריסת רשת הביטחון לממשלת ברק וזאת למרות תכיפות הפיגועים העולה. עם זאת נמשכים המגעים בין ישי לבין חבר הכנסת שלעבר ממרצ, חיים אורון, על המשך הענקת רשת הביטחון.

ראש הממשלה התקשר אתמול לישי ועידכן אותו בפרטי פגישתו עם נשיא ארה"ב ביל קלינטון. לדברי ישי, ברק הדגיש כי מטרת השיחות עם קלינטון היא להביא להפסקת האלימות.

בליכוד קראו לש"ס להסיר את רשת הביטחון בעקבות הידיעות על כך שראש הממשלה מוכן לחזור לשולחן המו"מ על בסיס הבנות קמפ דיוויד. יו"ר הליכוד, אריאל שרון אמר אמש בניו יורק כי הוא מצטער "שהממשלה לא העמידה כתנאי מוקדם לחידוש המו"מ את ההפסקה המוחלטת של האלימות".

גורמים בליכוד אמרו אתמול כי אם יקבלו פניה מ"ישראל אחת" להצטרף לממשלת חירום היא תענה בשלילה. ח"כ לימור לבנת אמרה הבוקר לגלי צה"ל כי אין להשלים עוד עם משחקיו של ראש הממשלה במגעים הקואליציונים. לדבריה "ראש הממשלה צריך ללכת הביתה ואם הוא לא יעשה זאת לבד צריך לעזור לו לעשות זאת".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully