וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבחירות בארה"ב: הקרב על הספירה הידנית

14.11.2000 / 7:13

מזכירת המדינה של פלורידה עומדת להכריז הערב על התוצאות הסופיות של הספירה הידנית; אנשי גור עתרו לבית המשפט נגד ההחלטה; גור בהצהרה נדירה: לא בוש ולא אני רוצים לנצח בזכות קולות שלא נספרו כהלכה

שופט פדרלי בפלורידה יכריע היום האם להאריך את מועד סיום הספירה הידנית של הקולות, שנקבע להיום בשעה חמש אחר הצהרים שעון ארצות הברית (חצות לפי שעון ישראל). אנשי המועמד הדמוקרטי, אל גור, פנו לבית המשפט בעקבות החלטתה של מזכירת המדינה של פלורידה, קת'רין האריס, לסיים הערב את הספירה הידנית בארבעה מחוזות בפלורידה.

כדי להשלים את הספירה הידנית של הקולות ידרשו לפחות שישה ימים, כך שאם החלטתה של האריס תישאר בעינה, הספירה הידנית תהפוך לחסרת כל משמעות. בכוונת מזכירת המדינה להכריז הערב על התוצאות הסופיות, מבלי להמתין לקולות החיילים והאזרחים הגרים בחו"ל, שאמורים להגיע עד יום שישי.

האריס היא מינוי של ג'ב בוש, מושל פלורידה ואחיו של המועמד הרפובליקני, ג'ורג' בוש. לכן רואים הדמוקרטים את החלטתה פוליטית.

בית המשפט הפדרלי דחה אתמול את בקשת אנשיו של המועמד הרפובליקני לעצור את הליך הספירה החוזרת, בטענה כי אינו חוקי. אולם פסיקתו של השופט חסרת משמעות לנוכח החלטת מזכירת המדינה.

בעוד דובריו של בוש מאשימים את גור בניסיון להפוך את תוצאות הבחירות על פיהן, השמיע אתמול המועמד הדמוקרטי הצהרה נדירה, וקרא לציבור להיות סבלני. הוא הוסיף: "אני לא רוצה לזכות בנשיאות על ידי כמה קולות שלא נספרו כהלכה, ואני לא חושב שגם בוש רוצה".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully