וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק: "נמשיך לנהוג באיפוק"

14.11.2000 / 7:18

בנאום שנשא בעצרת הקהילות היהודיות בשיקגו לא שלל ראש הממשלה את האפשרות לחזור לשולחן המשא ומתן; ביטל פגישותיו בלונדון וצפוי לחזור לארץ עוד היום; רואה "בחומרה רבה" את ההפרות הנמשכות של הבנות שארם

ראש הממשלה, אהוד ברק, ממשיך גם הבוקר לקרוא לאיפוק וריסון בתגובה לאלימות בשטחים. בנאום שנשא בעצרת הקהילות היהודיות בשיקגו הוא לא פסל את האפשרות לחזור למו"מ עם הפלסטינים. "נפיק את הלקחים הנכונים כשנחזור לשולחן המו"מ עם הפלסטינים", אמר.

"עד עכשיו ישראל נהגה באיפוק רב למרות הפרובוקציות הפלסטיניות. אפילו היום, לאחר שאיבדנו שני חיילים ושני אזרחים באלימות הפלסטינית אנחנו נמשיך לנהוג באיפוק, למרות מה שמפרסמים בטלוויזיה", אמר ברק.

ראש הממשלה צפוי לחזור כבר היום לארץ לאחר שביטל את פגישותיו בלונדון עם ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, ועם מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן. עם שובו לארץ יקיים ברק ישיבת קבינט לקביעת המשך המדיניות הביטחונית.

ברק קיבל בהפתעה את הידיעה על הפיגועים ועל מותם של שני חיילי צה"ל ושני אזרחים ישראלים. בפמלייתו אומרים כי הוא קיווה שהשקט היחסי ששרר בשטחים בימים האחרונים יימשך. ראש הממשלה הודיע כי הוא רואה "בחומרה רבה" את ההפרות הנמשכות של הבנות שארם ושלח את תנחומיו למשפחות ההרוגים.

גורם בכיר בפמליית ראש הממשלה, אמר אתמול ל"מעריב" כי בפגישה שקיים נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, עם ברק שלשום הוא העלה את האפשרות לחדש את המו"מ עם הפלסטינים. לטענת הגורם הבכיר ראש הממשלה הודיע כי לא יחזור לשולחן הדיונים תחת לחץ או אלימות פלסטינית.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully