וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרמטכ"ל: אי אפשר להטיל כתר מלא על השטחים

14.11.2000 / 10:31

צה"ל הכריז הבוקר על כיתור כל שטחי הרשות הפלסטינית, אולם הרשות הודיעה: התנועה בין שכם לחברון מתנהלת בחופשיות; בינתיים נדחו המלצות צה"ל להפעלת מסוקים; ידויי אבנים בצומת איו"ש; צה"ל עצר שני קרובי משפחה של רג'וב, החשודים בתכנון פיגועים

הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, אמר הבוקר כי אי אפשר להטיל כתר מלא על השטחים. "לעולם יימצא אותו שביל ואותה דרך שדרכם אפשר יהיה להסתנן, ואני לא מתפלא שפה ושם רואים מכונית נוסעת". הרמטכ"ל אמר את הדברים בעקבות תלונות המתנחלים על כך שהכיתור אינו מיושם במלואו. מופז אמר כי בדגה המערבית, בשונה מעזה, אין גדר, והדבר מקשה על אכיפת הכתר.

ואכן, הרשות הפלסטינית הודיעה בצהריים כי התנועה בין שכם לחברון מתנהלת ללא הפרעות. כמה עשרות מתנחלים חוסמים לסירוגין את כביש עוקף חלחול, במחאה על אי אכיפת הכתר על הערים הפלסטיניות. בנגב המערבי חסמו תושבי כפר מימון את מסוף הדלק ממנו מוזרם הדלק לרשות. המשטרה פינתה אותם.

דובר צה"ל מסר שכוחות צה"ל עדיין לא כיתרו את הערים שכם, קלקיליה וטול כרם ואת העיירה סלפית. היישובים יכותרו בשעות הקרובות לאחר שיגיעו האמצעים הדרושים לכך.

הכתר על הערים הפלסטיניות הוא חלק מהצעדים עליהם הוחלט בעקבות יום הדמים אתמול בשטחים. כמו כן הוחלט על סגר על שטחי A, והצבת מחסומים רבים יותר באזורים בשצה"ל הגיש המלצות לצעדים דראסטיים יותר, בהם הפעלת מסוקי חיל האוויר, אולם בשלב זה, לא התקבלה החלטה על פעולה יזומה של צה"ל נגד הפלסטינים.

ידויי אבנים על מכוניות ליד שילה

צעירים פלסטינים מיידים בשעות הצהריים אבנים לעבר חיילי צה"ל בצומת איו"ש, סמוך לרמאללה. החיילים משיבים בירי כדורי גומי. פלסטינים גם מיידים אבנים לעבר מכוניות ישראליות סמוך לשילה. לא נמסר על נפגעים.

כוחות הביטחון הישראליים עצרו הבוקר שני פלסטינים סמוך לכפר דורה שבאיזור חברון, בחשד למעורבות בהפגנות אלימות שהיו לאחרונה באיזור. מקורות פלסטינים מסרו לגלי צה"ל שהשניים הם קרובי משפחה של ג'יבריל רג'וב, ראש מנגנון הביטחון המסכל בגדה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully