וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סין נוטה לתמוך בהצעת ההחלטה הצרפתית בעניין עיראק

3.10.2002 / 18:12

מתקרבת לעמדת רוסיה וצרפת, שמובילות במועצת הביטחון קו סובלני יותר כלפי עיראק, לעומת ארה"ב ובריטניה; ראש צוות הפקחים יציג היום למועצת הביטחון את ההבנות שהשיג עם עיראק

על האו"ם להתמקד בחזרה מיידית של פקחי הנשק לעיראק ולא בפעולה צבאית – כך הודיע היום דובר מטעם משרד החוץ של סין. סין היא חברה קבועה במועצת הביטחון של האו"ם ובשל זכות הווטו שיש לה על החלטותיה, תמיכתה בפעולה בעיראק חשובה ביותר לארה"ב. בבי.בי.סי דווח, כי סין קראה לגיבוש פתרון מדיני למשבר בעיראק.

ההערכה היא, שסין לא תשתמש בזכות הווטו כדי לבלום הצעת החלטה נוקשה נגד עיראק שיגישו ארה"ב ובריטניה. עם זאת, סין נוטה לתמוך בהצעה חלופית של צרפת, לפיה לא יידחו כל האיומים בדבר מתקפה בעיראק, עד השלמת עבודתם של פקחי הנשק.

בעקבות הודעתו של משרד החוץ בבייג'ינג, מתחדדת ההבחנה בין שני כוחות דיפלומטיים מנוגדים הפועלים בקרב חמש החברות הקבועות במועצת הביטחון – ארה"ב, בריטניה, רוסיה, צרפת וסין. בעוד שארה"ב ובריטניה מייצגות את התביעה להחלטה חריפה נגד עיראק – רוסיה, צרפת וסין מייצגות את העמדה הסובלנית יותר כלפי עיראק.

סגן שר החוץ של רוסיה, אלכסנדר סלטאנוב, אמר היום כי מוסקבה תתנגד לכל אזכור של שימוש אוטומטי בכוח בהצעת ההחלטה של מועצת הביטחון, במקרה שעיראק לא תשתף פעולה עם פקחי הנשק. במקביל אמור היום ראש צוות הפקחים, האנס בליקס, לתדרך את חברי מועצת הביטחון על ההסכם שהשיג השבוע עם עיראק על חזרת הפקחים למדינה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully