וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גור עתר לבית המשפט נגד ההחלטה להפסיק את הספירה החוזרת מחר

13.11.2000 / 21:39

מזכירת המדינה בפלורידה הודיעה היום, כי מחר ב-17:00 יסתיים הליך ספירת הקולות החוזר; ועדת הבחירות: לא נספיק לסיים עד יום ראשון; הדמוקרטים: "זו החלטה לא חוקית"; מזכירת המדינה: "זה החוק בפלורידה, אנו מתפלאים שבמחנה גור לא מודעים לעניין"

במחנה הדמוקרטי הגישו היום עתירה לבית המשפט, כדי שיורה על מתן ארכה לספירת הקולות החוזרת. העתירה באה בעקבות הודעת מזכירת המדינה של פלורידה, הרפובליקנית קת'רין האריס, כי מחר בשעה 17:00 שעון ארה"ב (חצות שעון ישראל) ייפסק הליך הספירה החוזרת של קולות הבוחרים בפלורידה.

בכירים בוועדת הבחירות הצהירו שהם לא בטוחים שיצליחו לסיים את הספירה הידנית עד מחר. לדבריהם, ספירת הקולות הידנית בפאלם ביץ', המחוז הבעייתי ביותר, צפויה להתחיל מחר בבוקר ולהסתיים רק ביום ראשון, חמישה ימים אחרי התאריך שקבעה האריס.

הרפובליקנים מצד שני הפסידו היום בתביעה שהגישו נגד ספירה ידנית של הקולות. השופט המחוזי, דונלד מידלברוקס, דחה את העתירה של מחנה בוש. בוש חושש שספירה ידנית של הקולות תמחק את הפער המזערי שצבר בפלורידה.

ועדת הבחירות החליטה לפנות לתובע המחוזי, שהוא דמוקרטי, כדי לקבל את חוות דעתו האם יותר להם להאריך את זמן הספירה הידנית. מזכיר המדינה לשעבר, הדמוקרט, וורן כריסטופר, אמר כי "האריס לא פועלת לפי החוק. פעולותיה שרירותיות ובלתי הגיוניות".

בתגובה אמרה האריס שזה החוק בפלורידה, והיא מופתעת שמחנה גור לא מודע לכך. האריס הוסיפה שקולות הבוחרים שהצביעו מחוץ לארצות הברית, יגיעו ביום שישי, וספירתם תסתיים עד שבת בבוקר, כך שאפשר יהיה להצהיר על התוצאות הסופיות בשבת אחר הצהריים (לילה בישראל).

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully