וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"אנחנו כמו ברווזים בלונה פארק"

13.11.2000 / 21:30

ארבעה ישראלים נהרגו אתמול בפיגועי ירי; תושבת נווה צוף, שרה לישה, נהרגה מאש שנורתה לעבר מכוניתה ליד עפרה; בירי על אוטובוס שהוביל חיילים נהרגו רב"ט אלעד ולנשטיין ורב"ט עמית זנה ועוד שמונה נפצעו; גבי זגורי, נהג משאית, נהרג מאש שנורתה לעברו בציר כיסופים

ארבעה ישראלים נהרגו אתמול ועוד שמונה חיילים נפצעו בתקריות ירי בגדה וברצועה.

תושבת נווה צוף, שרה לישה, בת 42, נהרגה מאש שנורתה ממכונית פיאט אונו לבנה. המכונית עקפה את המכונית הפרטית בה נסעה לישה, נוסעיה פתחו באש והרגו אותה. לישה, אם לחמישה ילדים, היתה בדרכה להפגנת הימין בירושלים. מקורביה אמרו כי היא אמרה ש"צריך סוף סוף להתחיל לעשות משהו, שלא ייתכן שאנשים מתים ונפגעים, ואנחנו נוסעים כמו ברווזים בלונה פארק".

זמן קצר לאחר הירי על שרה לישה נפגע גם אחיה, רפי פישר, מירי מהמארב, שהיה בדרכו לביתה של לישה. פישר לא נפגע.

המכונית הפלסטינית המשיכה בנסיעתה והבחינה באוטובוס שהסיע חיילים. המחבלים עקפו את האוטובוס, פתחו באש והרגו את שני החיילים, רב"ט אלעד ולנשטיין ז"ל, בן 18 מאשקלון, ורב"ט עמית זנה ז"ל, בן 20 מנתניה.

מהאש נפצעו עוד שישה חיילים, שפונו לבתי החולים בירושלים.
האוטובוס הסיע חיילים צעירים שהתגייסו לפני זמן קצר לצה"ל, למשימות אבטחת יישובים.

היורים הצליחו לחמוק במכונית לשטחי הרשות הפלסטינית. כל הצירים באיזור נחסמו למעבר אזרחים. זיאד אבו עיין, עוזרו של מרואן ברגותי, אמר לקול ישראל כי הפעולה היא לגיטימית במסגרת המאבק בכיבוש הישראלי.

גבי זגורי, נהג משאית ישראלי נהרג אתמול בערב בפיגוע ירי ליד מחסום כיסופים ברצועת עזה. פלסטינים ירו על מכונית פרטית ומשאית שנסעו בציר כיסופים. נהג המכונית שנסע ראשון בשיירה הצליח לברוח מהמקום, אך המשאית נפגעה והנהג נפצע קשה. אנשי מד"א שהגיעו למקום קבעו את מותו. זגורי, תושב נתיבות נשוי ואב לשלושה ילדים, עבד במפעל השייך ליישוב גוש קטיף.

היום יתקיימו הלוויותיהם של שלושה מתוך ארבעת ההרוגים.

מחר תתקיים הפגנת ימין גדולה מול ביתו של ראש הממשלה בירושלים. אתמול קראו בכירים ביש"ע לשים סוף להבלגה, ודרשו מראש הממשלה לתת חופש פעולה לצה"ל. בכיר ביש"ע הזהיר אתמול, לאחר הפיגוע, שאם צה"ל לא יגיב, יגיבו המתנחלים בנשק "והשטחים יהפכו לתוהו ובוהו".

ירי על גילה

הפלסטינים ירו בשעות הערב לעבר היישוב ורד יריחו, חיילי צה"ל השיבו באש למקורות הירי. לא היו נפגעים ישראלים. חילופי האש התקיימו בכל איזור יריחו. צה"ל סגר את כביש הבקעה לתנועה באיזור.

במהלך הלילה נורו יריות גם על הישוב היהודי בחברון ועל שכונת גילה. לא היו נפגעים אך נגרם נזק למכונית של תושב השכונה. כוחות צה"ל השיבו אש לעבר מקורות הירי.

.

שבעה הרוגים בשבוע

ארבעת ההרוגים אתמול מעלים את מספר ההרוגים הישראלים במהומות בשטחים בשבוע האחרון לשבעה.

יום רביעי, 8.11: אש נפתחה על מכונית שנסעה בכביש המוביל למסוף הגבול ברפיח. נועה דהאן נהרגה, אחיינה עוז שהיה איתה במכונית נפצע קל.

יום שישי, 10.11: עימות בין כוחות צה"ל לפלסטינים ליד קבר רחל. סמ"ר שחר וקרט נהרג מירי צלף פלסטיני.

יום שבת, 11.11: בחילופי אש עם פלסטינים נהרג חייל מילואים, רס"ל אבנר שלום.

יום שני, 13.11: שני חיילי צה"ל ושני אזרחים נהרגים בפיגועי ירי, ליד כיסופים וליד עפרה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully