וואלה!
וואלה!
וואלה!

היום: דיון במעצר ברגותי עד תום ההליכים

ורד כהן-ברזילי

3.10.2002 / 7:42

עורך דינו הישראלי, שמאי לייבוביץ': לשופט אין סמכות לשפוט אותו - הוא מייצג את רשויות הכיבוש וככזה אינו יכול לקיים משפט הוגן; הנהלת בתי המשפט נערכת להגעת מפגינים רבים

היום יתקיים דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בבקשת הפרקליטות לעצור את מנהיג הפתח בגדה, מרואן ברגותי, עד לתום ההליכים המשפטיים. לטענת התביעה, עמד ברגותי בראש ארגוני הטרור - פתח, תנזים ו"גדודי חללי אל אקצה" בגדה. ברגותי מואשם בעבירות רצח, סיוע לרצח, שידול לרצח, קשירת קשר לביצוע פשע, פעילות בארגון טרוריסטי וחברות בארגון טרוריסטי.

ברגותי צפוי לטעון היום, כמו בדיונים קודמים, טענות הנוגעות לחוסר סמכותו של בית המשפט בישראל לשפוט אותו. הדיון ייערך בפני השופט צבי גורפינקל.

פרקליטיו הודיעו בחודש שעבר כי בכוונתם לערער על סמכות בית המשפט הישראלי לשפוט את מרשם. במסיבת עיתונאים שכינסו עורכי הדין בירושלים אמרו כי "לשפוט את ברגותי פירושו לשפוט את מדיניות העם הפלסטיני והנהגתו, זהו משפט פוליטי".

עורכי דינו של ברגותי מתכוונים לטעון כי מעצרו אינו חוקי וכי יש לשחררו לאלתר. עורך הדין הישראלי שהצטרף לאחרונה לצוות ההגנה, שמאי לייבוביץ', אמר בראיון לגלי צה"ל: "השופט מייצג את רשויות הכיבוש וככזה אינו יכול לתת לו משפט הוגן. הוא גם נעדר סמכות לשפוט נציג נבחר של ריבון זר".

הנהלת בתי המשפט, שמודעת לכך שמדובר באחד המשפטים המסוקרים ביותק בתקשורת - נערכת למפגינים רבים שצפויים להגיע לבית המשפט. בין היתר צפויים להגיע לבית המשפט סטודנטים ערבים ישראלים ונציגי משפחות שכולות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully