וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בפלורידה הוחלט: מחר תסתיים ספירת הקולות

13.11.2000 / 18:33

כך הודיעה מזכירת המדינה, קת'רין האריס; המשמעות - כנראה לא יספיקו לספור ידנית את הקולות בארבעה מחוזות; הדמוקרטים זועמים ועשויים לבקש הארכה מבית המשפט; ביום שישי יגיעו קולות הבוחרים שמעבר לים

מזכירת המדינה של פלורידה, קת'רין האריס, הודיעה כי מחר בשעה 17:00 שעון ארה"ב (חצות שעון ישראל) יסתיים הליך הספירה החוזרת של קולות הבוחרים בפלורידה. במחנה הדמוקרטי הגיבו בזעם על ההחלטה הדרמטית.

משמעות ההצהרה היא שככל הנראה לא יספיקו לספור קולות באופן ידני בארבעה מחוזות בפלורידה, כפי שדרשו אנשיו של המועמד הדמוקרטי, אל גור. הדמוקרטים עשויים לפנות לבית משפט במטרה להשיג צו, שיורה על מתן ארכה לספירת הקולות.

ביום שישי יגיעו לפלורידה קולות הימאים, החיילים והאזרחים הגרים בחו"ל, וביום שבת בבוקר צפויות להתקבל התוצאות הסופיות של הבחירות לנשיאות ארה"ב.

בשעות אלה דן בית המשפט הפדראלי בבקשת אנשיו של בוש לעצור את הליך הספירה החוזרת במחוזות שונים בפלורידה, בטענה כי אינו חוקי. ייתכן ודיון זה מיותר לנוכח הודעתה של האריס.

בהצהרה שהקריאה האריס, שני עמודים אורכה, נמסר כי לא ינתנו הארכות זמן נוספות, וכי עד שעה 17:00 מחר יינתן אישור סופי לספירת הקולות במדינת פלורידה. "אם למשרדנו לא יגיעו התוצאות של חלק מהמחוזות עד לשעה זו, אנו נתעלם מהם, והמדינה תכריז על סיום הספירה".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully