וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארבע שנות מאסר לצעיר שאנס קטינה בת 17

13.11.2000 / 17:50

הקטינה עלתה לרכבו של יעקב גטהון, בן 22, והוא אנס אותה ליד ביתו; הנאשם הודה כי היה מודע להתנגדותה למעשיו; עורכי דינו : נערער על חומרת העונש

מאת אסף לוי

ארבע שנות מאסר בפועל גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב על יעקב גטהון, צעיר בן 22, אשר הורשע בביצוע מעשה אונס בקטינה בת 17 אותה הכיר ברחוב.

לפני כשנה וחצי פגש גטהון את הצעירה, שהייתה חולה, והציע לה לעלות לרכבו. הצעירה הצטרפה אליו ואז החל גטהון לחבק ולנשק אותה. הצעירה יצאה בתגובה מהמכונית והבהירה לגטהון שהיא מתנגדת למעשיו. לאחר שהבטיח לה שלא יחזור על מעשיו, היא נכנסה בשנית למכוניתו. כשהגיעו השניים אל מתחת לביתו של גטהון, הוא גרר את הצעירה למדשאה קרובה, ושם ביצע בה מעשה אונס, תוך התעלמות מתחנוניה. גטהון הודה במהלך משפטו כי היה מודע להתנגדותה של הצעירה למעשיו.

כשסיים לבצע את זממו, הוא השאיר את המתלוננת שרועה חסרת אונים והמומה, על הדשא. לאחר מכן חזר אליה ולקח אותה עימו לבית אחותו, שם ישנו יחדיו.

בגזר הדין כתב אב בית הדין, השופט אביגדור משאלי, כי "הנאשם ניצל את גילה הצעיר ואת מצבה הגופני המעורער של המתלוננת ופגע קשות בנפשה ובתחושת הביטחון שלה".

על עונש המאסר בפועל, הוסיפו השופטים עונש של שנה וחצי מאסר על תנאי. עורכי דינו של גטהון הודיעו כי הם יגישו ערעור לבית המשפט העליון על הרשעתו ועל חומרת העונש.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully