וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סיוט בתיבת נוח

13.11.2000 / 16:14

40 יום על פני הים "בילו" 22 ג'ירפות ושלושה קרנפים בדרכם מדרום אפריקה לספרד; בשל חשש שוא, שהחיות נושאות את מחלת הפה והטלפיים, סרבו שלטונות ספרד להכניסן לשטחה; הספינה שבה על עקבותיה; במהלך המסע מתו שתי ג'ירפות, אחת מהן בהריון; ארגוני בעלי חיים מוחים
22 ג'ירפות ושלושה קרנפים מדרום אפריקה נאלצו לבלות 40 יום על ספינת מסע, לאחר שמסעם המתוכנן לאירופה נכשל והספינה נאלצה לשוב על עקבותיה. המסע הארוך זכה לגינוי של ארגונים הדואגים לזכויות בעלי החיים.

החיות נשבו לפני כשלושה חודשים, ויצאו מנמל דורבן ב-5 באוקטובר בדרכן לנמל ולנסיה בספרד. משם אמורות היו החיות לעבור לגני חיות שונים. אולם במהלך המסע נפוצה השמועה אודות התפרצות מחלת הפה והטלפיים באפריקה, וממשלת ספרד החליטה לסגור את המים הטריטוריאלים שלה, ולא לאפשר את כניסת החיות למדינה. הספינה נאלצה לשוב על עקבותיה. החיות הוחזרו לדרום אפריקה, והוסעו מהנמל במשך 16 שעות למקום בו נשבו.

במהלך המסע מתו שתי ג'ירפות, אחת מהן בהריון. וטרינר שבדק את החיות אמר כי הן אמנם איבדו ממשקלן במהלך המסע, אולם מצבן טוב. בדיקות העלו כי החיות לא היו נגועות במחלה כלשהי.

ארגונים הנלחמים להגנת זכויות החיות מחו על המסע, ואמרו כי הוא מפר אמנות בינלאומיות הנוגעות לאופן הובלת בעלי חיים. דובר 'צער בעלי חיים' בדרום אפריקה, נייל פרסר, אמר כי על אף שהמדינה חתומה על אמנות שונות בנושא, הרי שאין הדבר תקף לגבי הובלת חיות לגני חיות זרים. לדבריו, הוא שמח שהפעם ההובלה בוצעה כראוי, אולם "יש אנשים רבים העוסקים בכך, ופשוט אינם יודעים מה הם עושים".

בשל התפרצות המחלה בדרום אפריקה הושמדו 4,000 חיות, ו-12 מדינות הפסיקו לייבא בשר מהמדינה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully