"כולנו מאיר אטינגר": עשרות הפגינו נגד המעצרים המנהליים

ההפגנה נערכה מחוץ לבית המשפט המחוזי בלוד, בעת הדיון לאישור המעצרים המנהליים נגד פעילי הימין מאיר אטינגר ואביתר סלונים. המפגינים שורקים במשרוקיות וקוראים: "רוצים מדינה יהודית באמת"

צילום: ערן גילווארג, יותם רונן; עריכה: יאיר דניאל

(פרקליטו של אביתר סלונים לפני שבועיים: "הוא לא מסוכן לביטחון המדינה")

עוד בוואלה!

נעליים, גאדג'טים או דברים לבית: מה הישראלים יקנו בבלאק פריידי הזה?

לכתבה המלאה

עשרות פעילי ימין הפגינו היום (ראשון) מול בית המשפט המחוזי בלוד במהלך דיון לאישור המעצרים המנהליים נגד מאיר אטינגר ואביתר סלונים, שנעצרו בתחילת החודש. המפגינים נושאים שלטים שעליהם נכתב, בין השאר "כולנו מאיר אטינגר" ו"רוצים מדינה יהודית באמת", קוראים קריאות "מדינה ליהודים תחזרו בתשובה" ושורקים במשרוקיות. משמר בתי המשפט וכוחות המשטרה הגיעו למקום על מנת לוודא שהסדר לא יופר.

עם זאת, נקבע כי החלטה בעניינם של שני העצורים, מאיר אטינגר ואביתר סלונים, תתקבל ב-21 בספטמבר. זאת, מאחר שהפרקליטות לא הביאה את כל החומרים הנדרשים לשם קיום הדיון.

עוד בוואלה! NEWS:
האם תפקידיו הצבאיים של הירש הכינו אותו לפקד על המשטרה?
התכנית לחיזוק המתמטיקה: "שוויון הזדמנויות הופך מסיסמא למציאות"
שביתת פתע בנתב"ג: עמדות ביקורת הדרכונים לא עובדות לסירוגין

ההפגנה בבית משפט המחוזי בלוד, היום (צילום: מגד גוזני)

אטינגר, נכדו של מאיר כהנא והיעד מספר אחת של החטיבה היהודית בשירות הביטחון הכללי (שב"כ), נעצר בחשד למעורבותו בפעילותה של התארגנות יהודית קיצונית. אטינגר, בן 24, נעצר בצפת, שם הוא מתגורר לאחר שהורחק מירושלים והשומרון. אטינגר דחה את ההאשמות נגדו בבלוג שהוא מפרסם וכתב כי אין התארגנות טרור, אך יש יותר יהודים שסולם הערכים שלהם שונה לחלוטין מזה של רשויות האכיפה והחוק, וכי הם מחויבים לחוקי התורה.

יומיים לאחר מעצרו של אטינגר, נעצר גם אביתר סלונים על ידי השב"כ במקום עבודתו במושב הסמוך לבית שמש. סלונים נעצר בשל חשד למעורבותו בפעילות של התארגנות יהודית קיצונית. בעבר הוגש נגדו כתב אישום על התפרעות וניסיון חבלה בנסיבות מחמירות על אירוע שאירע ב-2011 כשהוא ו-15 אחרים יידו אבנים לעבר בית משפחה פלסטינית.

(צילום: מגד גוזני)
(צילום: מגד גוזני)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully