וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ספייק לי: ויל סמית מלקק ללבנים

13.11.2000 / 14:15

הבמאי ספייק לי תקף את סמית שהסכים לשחק בתפקיד נושא כליו של מאט דיימון בסרט חדש; קרא לסרט בלעג "הנהג של מר דיימון"; לי כועס על סמית לאחר שלא הסכים שיביים סרט בו היה אמור להשתתף על מוחמד עלי

במאי הקולנוע ספייק לי תקף בשבוע שעבר את וויל סמית על כך שהסכים לשחק בתפקיד נושא כלי הגולף של מאט דיימון בסרט החדש "האגדה של בגר ואנס".

לפי "הניו יורק פוסט", לי התייחס לסרט כ"הנהג של מר דיימון" (בהשוואה לסרט "הנהג של מיס דייזי"), משום שהסרט מצייר תמונה יפה מדי של היחסים בין לבנים לשחורים בדרום ארצות הברית.

לי לוחם כבר זמן רב נגד אלה שלטענתו מנסים להשכיח את תקופת העבדות וניצול השחורים בארצות הברית. בחיים האמיתיים, הוא אמר, אנשים שחורים היו "מסורסים ונעשה בהם לינץ' על ימין ועל שמאל. עם כל מה שקורה, למה אתה מנסה ללמד את מאט דיימון חבטת גולף?", שאל לי בצירוף קללה עסיסית.

לי מסוכסך עם סמית לאחר שהכוכב בחר לחבור לבמאי מייקל מאן, במקום ללי, לסרט על חייו של המאגרף האגדי מוחמד עלי, סרט שבוטל בינתיים.

לי השמיע הערות בוטות כבר בעבר, לפני יציאת סרט המלחמה "הפטריוט", כשהאשים את יוצרי הסרט בטיוח ההיסטוריה, כשהעלילה "עוקפת, מתחמקת או בכלל מתעלמת מהעבדות". גם קוונטין טרנטינו זכה למנה, בגלל השימוש הנדיב במילה "ניגר" (כושון) ב"ספרות זולה".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully