וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רוץ אלן, רוץ !

13.11.2000 / 14:27

אלן האנסן, דני בן 54, קבע השבוע שיא עולמי מדהים כשהשלים 88 ריצות מרתון מראשית השנה, אך הוא לא מסתפק בכך ומתכוון לעשות את המרחק הזה עוד 17 פעמים עד סוף השנה. סיפור שקורה באמת

אלן האנסן, דני בן 54 (אין קשר לאלן האנסן מליברפול), השלים ביום ראשון את ריצת המרתון בקופנהאגן. הישג יפה לגבר בגיל 54, אך לא תופעה נדירה. אה, פרט קטן- הייתה זו הפעם ה-88 השנה בה יוצא האנסן לריצה של 42 קילומטרים (ועוד 195) וגם מסיים אותה.

חישוב פשוט מראה שהרץ המסור גמע כבר שלושה מיליון, שבע מאות אלף ומאה שישים מטרים ב-10 וקצת חודשי השנה. אבל האנסן לא מסתפק בזה והצהיר כי מתכוון להשלים 105 ריצות מרתון עד סוף שנת 2000, עוד 17 ריצות בחודש וחצי.

והבחור כנראה רק נכנס לכושר מריצה לריצה, הזמן שלו בריצה השבוע היה 3:55 שעות, 6 דקות מהר יותר מהממוצע שלו השנה. עד ראשית השנה דרך אגב, רץ האנסן בסה"כ 59 מרתונים ב-18 שנים.

הריצה אתמול כבר הפכה את האנסן לשיאן עולמי. על פי גינס, מספר ריצות המרתון הרב ביותר על יד אדם אחד באותה שנה, עמד עד היום 87, אם לא יחולו שיבושים לא צפויים בתכניות של הדני, שמו צפוי להישאר הרבה זמן בספר השיאים.

ותטעו אם אתם חושבים שמדובר באיזה סיפור תלוש על תמהוני מההרים, נציגים מספר השיאים של גינס, מהתאחדות האתלטיקה הדנית וכמה מפעילי אתרים באינטרנט מלווים אותו בקביעות לאורך כל הדרך ומנציחים את ההיסטוריה המדהימה הזו.

עם זאת נראה שהעסק כבר מתחיל לשעמם אותו ולשנה הבאה הוא כבר הציב לעצמו מטרה חדשה- ריצה מקופנהאגן לפריס, מרחק של 1,200 ק"מ. נחמד, אבל מה הוא יעשה בכל הזמן הפנוי שיישאר לו?

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully