וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מילואימניקים ידונו עם סגן שר הביטחון על תנאי השירות

ישראל בן ברוך

1.10.2002 / 14:55

ראשי תנועת בלת"ם ייפגשו הערב עם ויצמן שירי; הודיעו שלא יתנדבו לשירות מעבר לקבוע בחוק; יו"ר התנועה: בן אליעזר מתחמק מפגישה עימנו; דורשים להעלות את השכר עבור השירות

הערב תתקיים פגישה בין ראשי תנועת המילואים בלת"ם (בלי תנאי מילואים) לסגן שר הביטחון, ויצמן שירי, בלשכתו בת"א. בפגישה יחזרו אנשי בלת"ם על האולטימטום שהציבו לפני כחודש לראש הממשלה, אריאל שרון, ושר הביטחון, בנימין בן אליעזר, לפיו החל מהראשון בינואר 2003 לא יתנדבו לשירות מילואים מעבר למכסת הימים המותרת בחוק. זאת, במידה ועד למועד זה לא תתבצע שורה של שינויים בתנאי השירות הנוכחיים. אנשי בלת"ם יציגו לשירי את מכתב האולטימטום שנשלח לשרון ובן אליעזר, עליו חתומים חברי התנועה.

מהתנועה, המונה כ-4,700 חברים, נמסר כי "רק שינוי בסדר העדיפות הלאומי לקראת עיקרון של זכויות תמורת חובות, מניעת פגיעתם האישית, הכלכלית, התעסוקתית והאקדמית של אנשי המילואים, תוך ועקב ביטול חוק טל – יגרום לנו לשוב ולהתנדב".

"לא מדובר בסיסמאות", אמר יו"ר התנועה, רועי רון. לדבריו, בפגישה ידרשו אנשי התנועה משירי לפעול לתיקון הנוסחה הנוכחית של חוק הביטוח הלאומי, שבמתכונתה לא מתוגמלים אנשי המילואים עבור ימי שישי ושבת. דרישה נוספת שתוצג היא העלאת השכר המינימלי שמקבלים המילואימניקים, משכר המינימום לשכר הממוצע במשק. רון סיפר כי הנהגת התנועה מנסה מזה זמן ארוך לארגן פגישה עם שרון ובן אליעזר, עד עתה ללא הצלחה. לדבריו, "בן אליעזר הבטיח להיפגש אתנו אבל דוחה את הפגישה כבר תקופה ארוכה מסיבות מגוחכות".

מכסת המילואים המותרת כיום על פי החוק עומדת על 37 ימים, בתוספת שישה ימי שירות המוגדרים כ"חד יומיים". עם זאת, בפועל משרתים אנשי מילואים רבים פרקי זמן של למעלה מ-50 יום, כשהם מגויסים לשירות בהתנדבות. רון הבהיר כי ההחלטה לא להתנדב לשירות מתייחסת גם לגיוס בהתראה קצרה מהמותר בחוק וגיוס בצווים חריגים, למעט צו 8. "אין לנו ברירה", אמר רון "רק כשיפסיקו לתפוס את הגרעין הקטן שנושא בעיקר הנטל כמובן מאליו, יתחילו לפעול לשנות דברים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully