וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ש"ס הסירה את הצעת אי האמון בראש הממשלה

13.11.2000 / 12:26

ההצעה תוגש שוב לאחר שובו של ברק לארץ; הכנסת תידון בהצעת אי האמון של ח"כ בשארה על הריגתם של 13 ערביי ישראל במהומות אוקטובר; ועדת הכספים תצביע היום על העברת 17 מיליון שקל לרשת החינוך התורני של ש"ס; הצעת החוק על פיזור הכנסת תובא לקריאה ראשונה בשבוע הבא

הכנסת תדון היום אחר הצהריים בהצעת אי אמון בראש הממשלה, שהגיש ח"כ עזמי בשארה בשל הריגת 13 ערבים ישראלים במהלך מהומות חודש אוקטובר. לא צפוי רוב להצעה. ההצעה השניה של סיעת ש"ס בנושא הרפורמה של המס נדחתה בשל שהייתו של ברק בארה"ב.

ועדת הכספים של הכנסת תצביע בצהריים על העברת כ- 17 מיליון שקלים לרשת מעיין החינוך התורני של ש"ס. שר האוצר, אברהם שוחט, ביקש באופן לא צפוי מיו"ר הוועדה, ח"כ אלי גולדשמידט, להעלות היום להצבעה את העברת הכסף. התגייסותו המפתיעה של שוחט לסייע לרשת החינוך קשורה, ככל הנראה, להצבעה על הרפורמה במס.

מוקדם יותר הפעיל שר האוצר לחצים על ש"ס שלא להחשיב את ההצבעה היום על הרפורמה כהצעת אי אמון. בינתיים, כאמור, ביטלה הסיעה את הצעת אי האמון.

הצעות החוק לפיזור הכנסת ועריכת בחירות חדשות יובאו להצבעה בקריאה ראשונה בשבוע הבא, כך סוכם הבוקר בין יו"ר הליכוד, אריאל שרון, לבין יו"ר הכנסת, אברהם בורג ויו"ר הקואליציה, אופיר פינס. טרם הוחלט אם ההצעות יובאו להצבעה ביום שני או ביום שלישי הבא. על שולחן הכנסת כבר מונחות חמש הצעות חוק לפיזור הכנסת ולהקדמת הבחירות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully