וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"שלום עכשיו" פירסמה מודעה נגד ההתנחלויות בעיתון פלסטיני

13.11.2000 / 10:10

המודעה מופיעה במקביל גם בעיתון הארץ; המודעה קוראת לפירוק מיידי של ההתנחלויות "שמעודדות אלימות נגדית"; מזכ"ל שלום עכשיו: "זוהי עוד דרך להדברות בין שני הצדדים; תושב ההתנחלות מכמש: "הם לא מתנהגים כחלק מהעם היהודי"

בעיתון הארץ ובעיתונות הפלסטינית מתפרסמת היום מודעה גדולה צבועה אדום, הקוראת לפירוק מיידי של ההתנחלויות בטענה שהן מהוות את "המכשול העיקרי להשגת הסדר עם הפלסטינים וביטחון לאזרחי ישראל, ומעודדות אלימות נגדית", על ההודעה חתומה תנועת "שלום עכשיו".

המודעה פורסמה בעיתון הפלסטיני "אל איאם", ובה מבטיחה תנועת שלום עכשיו להמשיך את המאבק "נגד מדיניות הממשיכה להקריב קורבנות אדם לטובת חלום משיחי שאבד עליו הכלח". המודעה ממוענת לראש הממשלה, אהוד ברק, אולם מבטיחה להמשיך ולעדכן את הציבור הרחב על "מיליארדי השקלים המושקעים בהתנחלויות".

מזכ"ל שלום עכשיו, עו"ד גבי לסקי, אישרה את פרסום המודעה וטענה כי הפירסום בעיתון הפלסטיני הוא דרך להדברות עימם. "העמדה שלנו היתה שכל עוד יש כיבוש אין שלום. לנו יש אחריות לגבי מה שהממשלה שלנו עושה, וקראנו לא פעם להפסיק את האלימות בשני הצדדים", אמרה לסקי בראיון לגלי צה"ל.

תושב ההתנחלות מכמש, שמעון ריקלין, אמר בתגובה כי "מדובר בקבוצת אנשים שאיבדה את הצפון, משום שהיא רואה את החלום שלה מתרסק. פירסום המודעה אומר ששלום עכשיו לא מתנהגים כחלק מהעם היהודי".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully