וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבן עלה בגורל ויתרום היום כליה לאביו, ח"כ רביץ

13.11.2000 / 9:23

דרמה גדולה התחוללה במשפחת רביץ כשנודע כי האב זקוק לכליה חדשה; אשתו ו-12 ילדיו התעקשו להיות התורמים; בהכרעת הרב אלישיב נקבע כי תערך הגרלה בין שני אחים; משה, הבן הבכור, זכה

ח"כ אברהם רביץ (יהדות התורה) יעבור הבוקר ניתוח להשתלת כליה, אותה תרם בנו בכורו, משה. בכך מגיע לסיומו סיפור ארוך ומרגש של תרומת כליה.

מיד כשנודע בבית משפחת רביץ כי האב, אברהם, זקוק לכליה חדשה, ביקשו כל אחד מבני המשפחה, אשתו ו-12 ילדיו, לתרום את הכליה. ח"כ רביץ סירב לקבל תרומת כליה מבנותיו מחשש שהדבר יפגע בהן כשירצו ללדת בעתיד. בבדיקה רפואית נמצאה רעייתו, אביגיל, נמצאה כבלתי מתאימה. לפיכך נשארו חמשת בניו של רביץ שנבדקו ונמצאו מתאימים לתרום כליה. כל אחד מהם טען כי ראוי שהוא יהיה זה שיתרום את הכליה.

בסופו של דבר החליט רביץ להביא את הסוגייה להכרעת רבו, הרב יוסף שלום אלישיב. אלישיב התחבט בשאלה מספר ימים ואף התייעץ עם רב נוסף בבני ברק. הרבנים החליטו כי הסוגיה אינה ניתנת להכרעה הלכתית, אולם המליצו להפיל גורל בין שניים מבניו - משה ושמשון, בטענה שלשניהם הטיעונים המוצדקים ביותר.

ההגרלה נערכה בביתה של אחת מבנותיו, שם התכנסה כל המשפחה להכרעה הגורלית. משה, הבן הבכור, עלה בגורל. אתמול אושפז רביץ בבית החולים בלינסון בפתח תקווה. היום, כאמור, הוא צפוי לעבור את הניתוח.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully