וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הג'יפים הוקפצו לשטחים, בצפון נוסעים ברכבים לא ממוגנים

13.11.2000 / 8:47

בעקבות ההסלמה באירועים בשטחים נאלץ צה"ל להעביר מאה ג'יפים ממוגנים מפיקוד צפון לעזה יהודה ושומרון; נוהלי הסיור לאורך הגבול שונו במקומות בהם יש חשש לפיגוע; צה"ל דורש תוספת תקציב למיגון גבול לבנון

חיילי צה"ל מסיירים לאורך גבול לבנון בכלי רכב לא ממוגנים, בשל מחסור ב-90 ג'פים ממוגנים, כך חשף אתמול ראש מטה פיקוד הצפון, תת אלוף שוקי שחרור.

מעריב מפרסם הבוקר כי בצה"ל יצאה הנחייה לפיה החיילים יסיירו בג'יפים ממוגנים לאורך גבול לבנון, בעקבות חטיפת שלושת חיילי צה"ל בגזרת הר דב בידי ארגון החיזבאללה. אולם בשל האירועים בשטחים העביר צה"ל כמאה ג'יפים ממוגנים מפיקוד צפון לעזה וליהודה ושומרון. בעקבות המחסור בג'יפים הוחלט על שינוי הנהלים במוקדים בהם יש חשש שהמחבלים ינסו לבצע פיגוע על סיורי צה"ל לאורך הגדר.

בפיקוד צפון דורשים מוועדת תקציב הביטחון של הכנסת 350 מיליון שקל תוספת למיגון ולהכנת כוחות צה"ל לאורך הגבול, אם יהיה צורך בכך, זאת בנוסף לעלויות מיגון קו הגבול החדש שבין ישראל ללבנון.

בתקופה האחרונה תיגבר צה"ל את כוחותיו במספר מוקדים לאורך הגבול, בעיקר סביב הר דב. אמש יידו עשרות לבנונים אבנים לעבר עמדת צה"ל במושב ציפורן. כמו כן סקלו הלבנונים באבנים קבוצת עובדים של משרד הביטחון, שעסקה בבניית הגדר ובביצורים של המוצב. העובדים לא נפגעו אולם נאלצו להפסיק את עבודתם.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully