צפו: בגלל דליפה - נהר בקולורדו נצבע צהוב

צוותים ממשלתיים שעסקו בפינוי מכרה זהב גרמו בטעות לדליפת מיליוני ליטרים של שפכים היישר לנהר קולורדו שבארה"ב. גורמים רשמיים אמרו כי הדליפה לא תשפיע על מי השתייה באזור, אך המליצו לבעלי כלבים למנוע מהם גישה למים זורמים

  • קולורדו
רויטרס
צילום: רויטרס עריכה: מתן חדד

אסון טבע בקולורדו: צוותים ממשלתיים, שעסקו בפינוי מכרה הזהב "גולד קינג" במדינה שבארצות הברית, גרמו השבוע בטעות לדליפת מיליוני ליטרים של שפכים, היישר לנהר הקולורדו המפורסם. כתוצאה מכך, הנהר כולו נצבע צהוב, בשל הרכב חומרי השפכים שזרמו בו.

המשרד האמריקני להגנת הסביבה אמר כי הצוות שהיה במכרה עבד עם ציוד הנדסי כבד כשהחומרים דלפו בטעות ונשטפו לכיוון קניון סמנט. גורמים רשמיים אמרו כי הדליפה לא תשפיע על מי השתייה של התושבים באזור. עם זאת, חיות בשמורה נמצאות כעת בסכנה נוכח הזרימה המזיקה. הרשויות המליצו לבעלי כלבים וחיות אחרות למנוע מהן גישה למים זורמים.

עוד בוואלה!

החשיבות של השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל בימים אלו

לכתבה המלאה
נהר קולורדו המזוהם, השבוע (צילום: צילום מסך)

"הפרויקט נועד לשאוב מים מהמכרה, ולהפחית את דליפת המתכות מהמכרה החוצה", הסביר דובר המשרד. התוצאה של התאונה, כאמור, גרמה בדיוק לדבר שאותו ניסו למנוע.

בארצות הברית לא יודעים לומר כמה זמן ייקח לזיהום להתפוגג, והזהירו כי גם בהמשך, לאחר שקיעת החומרים - תחתית הנהר עלולה להפוך למסוכנת נוכח החומרים שדלפו. המשרד הוסיף כי ייקח בימים הקרובים דגימות מתחתית הנהר כדי להעריך את הנזק, ויפעל למנוע דליפה של שאריות שפכים.

אלפי קוב שפכים ממכרה זהב דלפו לנהר בצפון קולורדו (צילום: צילום מסך, רויטרס)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully