וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היום בכנסת: שתי הצעות אי אמון בראש הממשלה

13.11.2000 / 11:40

ההצעה הראשונה של ח"כ בשארה על הריגתם של 13 ערביי ישראל במהומות אוקטובר; השניה של ש"ס בנושא הרפורמה במס; שר האוצר לוחץ על יו"ר ש"ס, אלי ישי, להסיר את הצעת אי האמון כדי להשיג רוב להצעת החוק; הצעת החוק על פיזור הכנסת תובא לקריאה ראשונה בשבוע הבא

הכנסת תדון היום אחר הצהריים בשתי הצעות אי אמון בראש הממשלה, אהוד ברק. ההצעה הראשונה, של ח"כ עזמי בשארה על הריגת 13 ערבים ישראלים במהלך המהומות חודש אוקטובר. ההצעה השניה היא של סיעת ש"ס בנושא הרפורמה. ייתכן כי הצעה זו תידחה בשל שהייתו של ברק בארה"ב.

הצעות החוק לפיזור הכנסת ועריכת בחירות חדשות יובאו להצבעה בקריאה ראשונה בשבוע הבא, כך סוכם הבוקר בין יו"ר הליכוד, אריאל שרון, לבין יו"ר הכנסת, אברהם בורג ויו"ר הקואליציה, אופיר פינס. טרם הוחלט אם ההצעות יובאו להצבעה ביום שני או ביום שלישי הבא. על שולחן הכנסת כבר מונחות חמש הצעות חוק לפיזור הכנסת ולהקדמת הבחירות.

אלי ישי: "זו רפורמה לעשירים"

שר האוצר, אברהם שוחט, לוחץ על יו"ר סיעת ש"ס, אלי ישי, להסיר את הצעת אי האמון בעניין הרפורמה במס, כדי שניתן יהיה להעלות הערב בכנסת את הצעת חוק הרפורמה להצבעה בקריאה ראשונה.

שוחט תכנן להעלות את הצעת החוק לאישור הכנסת בשבוע שעבר, אולם זמן קצר לפני ההצבעה ביקשה ש"ס להכיר בה כהצעת אי אמון בראש הממשלה, וההצבעה נדחתה להיום.

שוחט מעריך כי בעקבות השינויים שהוכנסו בהצעת החוק, הוא ישיג רוב בכנסת לאישור ההצעה, אולם אם ההצעה תוכר כהצעת אי אמון, הוא יתקשה להשיג רוב כזה. לטענתו, תומכות בהצעה רוב הסיעות, בהן גם המפד"ל, ישראל בעלייה, האיחוד הלאומי-ישאל ביתנו וחלק מן הסיעות הערביות.

ש"ס מסרבת לתמוך ברפורמה כל עוד לא ייענה שוחט לתביעותיה. ש"ס דורשת הסדרת הסיוע למעיין החינוך התורני, והפניית מיליארדי שקלים לאוכלוסיות מתחת לסף המס, שלא ייהנו מהפעלת הרפורמה.

יו"ר ש"ס, אלי ישי, אמר כי הרפורמה מיועדת לעשירים. "הייתי רוצה שתהיה הנאה לאו דווקא לשכבות הביניים ולשכבות החזקות", אמר ישי לגלי צה"ל.

דובר ש"ס מסר ל"הארץ" כי סיעתו תמשוך את הצעת אי האמון רק אם ישי ושוחט יגיעו להסכמה. אם לא תמשוך ש"ס את ההצעה, ההצבעה תדחה, ככל הנראה, בשל הנוהג שלא לקיים הצבעות אי אמון כשראש הממשלה אינו נמצא בארץ.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully