וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בן לאדן: לא אפגע בכוחות אמריקאים באזור המפרץ

13.11.2000 / 8:29

זוהי ההצהרה הפייסנית הראשונה של הטרוריסט בנושא; מכחיש כל קשר לפיצוץ המשחתת האמריקאית "קול" בנמל עדן בתימן ומדגיש כי ארגונו אינו מתכוון לפעול נגד מדינה ערבית כלשהי; הטאליבאן דחו הצעה אמריקנית נוספת להסגיר את בן לאדן לארה"ב תמורת סיוע כלכלי

מאת שי שריג

אוסאמה בן לאדן, הנחשב לטרוריסט מספר אחת בעולם, מצהיר לראשונה כי אין בכוונתו לפגוע בכוחות האמריקאים הפרוסים באזור המפרץ, ומכחיש כל קשר בינו לבין פיצוץ המשחתת האמריקנית "קול".

בתגובה על פיצוץ המשחתת האמריקנית בנמל עדן וההתרעות האמריקאיות על ניסיונות של בן לאדן ואנשיו לפגוע ביעדים אמריקאיים באזור המפרץ, מבהיר בן לאדן בראיון לתקשורת הכוויתית: "ההתרעות שהעביר הממשל האמריקאי לאזרחיו באזור אינן נוגעות לנו. אין לנו כל כוונה לפגוע בבסיסים או בכוחות האמריקאים הפרוסים באזור".

בן לאדן מכחיש כל קשר בין העצורים בתימן בחשד לפיצוץ המשחתת האמריקאית "קול", ומוסיף כי גם הקבוצה שנתפסה לפני מספר ימים בכווית באשמת תכנון פיגועים נגד יעדים כוויתים ואחרים אינה קשורה בצורה כלשהי לארגון "אלקאעידה", בראשו הוא עומד. "אין בכוונתנו לפגוע ביעדים אזרחיים, במתקני נפט או ביעדים צבאיים בכווית או במדינה ערבית כלשהי".

בתוך כך, מוסרים מקורות יודעי דבר באפגינסטאן כי כוחות הטאליבאן, השולטים במדינה ומאפשרים לבן לאדן להסתתר בשטחם, דחו הצעה נוספת של ארה"ב להסגיר לידיה את אוסאמה בן לאדן תמורת סיוע בשיקום המדינה. ארה"ב שבה והדגישה בפני הטאליבאן כי עדיין קיימת אפשרות שארה"ב תפציץ יעדים באפגניסטאן, אם יתעורר חשד שבן לאדן מסתתר בהם.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully