פשע שנאה במצעד הגאווה

מעצרו של הדוקר במצעד הגאווה הוארך: "לא מכיר בשלטונות"

בית משפט השלום בירושלים האריך ב-12 יום את מעצרו של ישי שליסל, שתקף בדיון את מערכת המשפט: "לא פועלים לפי חוקי התורה". בכירים במשטרה: "ההיערכות הייתה בינונית, לא הביאו אותו בחשבון". הוריו של שליסל: "המצב לא קל"

31/07/2015
צילום: מאצ'י הוף; עריכה: טל רזניק

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שישי) ב-12 ימים את מעצרו של ישי שליסל, שדקר אתמול שישה משתתפים במצעד הגאווה בירושלים. בתחילת הדיון תקף שליסל בן ה-40, ששוחרר לאחרונה ממאסר, את הרשויות: "אני לא מכיר במוסדות השלטון, בית המשפט לא פועל לפי חוקרי התורה". עד לפני כשלושה שבועות הוא ריצה מאסר בגין ניסיון רצח במצעד הגאווה ב-2005.

עוד בוואלה!

מבינים בהמבורגרים? ענו על החידון ואולי תזכו בפרסים שווים במיוחד

בשיתוף בורגרים
שליסל בדיון, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS)

נציג המשטרה בדיון, עודד יניב, הבהיר כי שליסל "דקר כמה צועדים במטרה להמיתם". הן בציבור והן גורמים בתוך המשטרה טוענים כי העובדה ששליסל הצליח להגיע למצעד ולדקור שישה בני אדם שבועות אחדים לאחר ששוחרר מהכלא על פשע דומה לפני עשור היא מחדל. "הייתה פה היערכות בינונית", אמרו גורמים בכירים במשטרה. "איך המשטרה לא התייחסה לפרסום של וואלה! NEWS בדבר שחרורו של שליסל?" תהו.

שליסל במסע הטירוף, אתמול במצעד הגאווה בירושלים(צילום: AP)

מבדיקה ראשונית עולה כי זמן קצר לאחר שחרורו של שליסל מהכלא קיבלה המשטרה עדכון משירות בתי הסוהר. עם זאת, לקראת מצעד הגאווה איש מהמערך המודיעיני של המשטרה לא הצביע על שליסל כאחד שעלול להיות מפגע פוטנציאלי. גם לאחר הפרסום בוואלה!NEWS, שהפך לשיחה המרכזית בבדיקה, המשטרה לא לקחה את שחרורו של שליסל ברצינות. "הייתה פה התנהלות של בינוניות", אמרו במשטרה. "פשוט לא הביאו בחשבון את שמו של שליסל".

השופטת חני לומפ נימקה את החלטה בכך שקיים "חשש לשיבוש הליכי חקירה". "יצוין בהקשר זה העילה, שהיא עילת המסוכנות. לכך מצטרף עברו הפלילי המשמעותי של המשיב אשר אך השתחרר ממאסר ממושך", הוסיפה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully