פשע שנאה במצעד הגאווה

עצרת מחאה אחרי הדקירה במצעד: "המפלצת קמה שוב לפגוע בנו"

פוליטיקאים, פעילים בקהילת הלהט"ב ואזרחים הגיעו לעצרת בגן מאיר, שממנה יצאה קריאה להגיע למפגן במוצאי שבת בתל אביב נגד הומופוביה ושנאה. "מאבק הקהילה אינו רק מאבק לשוויון אלא גם מאבק לחיים"

צילום: טליה קדוש, עמרי לבנת; עריכה: קשת סידי

שעות ספורות אחרי פשע השנאה במצעד הגאווה בירושלים, התאספו אמש (חמישי) פעילים למען קהילת הלהט"ב, חברי כנסת ואזרחים לעצרת בגן מאיר שבתל אביב.

"יומיים לפני שמציינים את יום השנה השישי לרצח בברנוער ועשור אחרי הדקירה הקודמת בבירה, המפלצת קמה שוב כדי לפגוע בנו", אמר יניב ויצמן, חבר מועצת עיריית תל אביב ומייסד ארגון הנוער הגאה איג"י. "מסתבר שמאבק הקהילה אינו רק מאבק לשוויון אלא גם מאבק לחיים". הוא קרא לציבור להגיע במוצאי שבת לעצרת שתהיה אף היא בגן מאיר, שתהיה לא רק עצרת זיכרון, אלא "גם עצרת של הפגנת כוח".

עוד בנושא
6 פצועים מדקירות במצעד הגאווה בי-ם; החשוד - אותו דוקר מ-2005
משתתף במצעד הגאווה התפרץ על ניצב מחוז ירושלים: "משטרה בושה"
תיעוד רגעי האימה מפיגוע הדקירה במצעד הגאווה בירושלים

עוד בוואלה!

באנו לחגוג באשקלון עם מסעדת כולנו

יוליה פריליק-ניב
לכתבה המלאה
העצרת אתמול בתל אביב (צילום: מגד גוזני)
המשתתפים בתום מצעד הגאווה בירושלים (צילום: נועם מושקוביץ)

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) שהשתתפה באירוע הביעה זעזוע ושאט נפש מפשע השנאה, שביצע לפי החשד ישי שליסל, אותו אדם שריצה מאסר על מעשה זהה ב-2005. "כל פוליטיקאי שמביע זעזוע צריך לפעול", אמרה. "התשובה הציונית למעשה צריכה להיות קידום ברית הזוגיות, תקצוב חינוך לשוויון וחינוך לסובלנות. יש לאפשר לקהילה לחיות באופן שווה, ובצורה מוכרת. זה הזמן של ההנהגה לומר את דברה חובתנו לומר את דברה".

על החלטתו של שר החינוך נפתלי בנט להגדיל את המימון של ארגון הנוער הגאה איג"י אמרה לבני: "קודם כל שירסן את ההתבטאויות של חברי מפלגתו בנושא הומוסקסואליות".

אנה שילנסקי, אחת הפצועות בפיגוע בברנוער ב-2009 הגיעה אף היא אמש לעצרת המחאה וציינה בכאב את התזמון הקשה שבו מגיע פשע השנאה אתמול, ערב האזכרות לניר כץ וליז טרובישי, שנרצחו בפיגוע במועדון הנוער הגאה. "גם היום זה מרגיש כמו אותו ערב (בברנוער, ד"י): חרדה מטורפת, טלפונים לבדוק מי בסדר ומי לא". היא גם סיפרה שאחד הפצועים מהברנוער השתתף היום במצעד בירושלים והיה עד לדקירות.

"הבטיחו לנו שהפצועים יקבלו מעמד של נפגעי פעולות איבה, כי אלו פשעי שנאה. זה לא קרה. שש שנים אחרי - פשע שנאה הוא עדיין פיגוע. זה לא נתון לפרשנות. שש שנים אחרי עדיין לא קיבלנו מעמד, אלו שנפגעו היום לא צריכים לחכות שש שנים, הממשלה צריכה לקבל החלטה עכשיו".

בנוגע לזהות הדוקר אמרה: "איך זה שבן אדם משתחרר מהכלא ואין עליו מעקב. אם בשלב כלשהו סמכנו על המשטרה אז היום אנחנו לא".

(עדכון ראשון: 22:22)

"התשובה הציונית למעשה צריכה להיות קידום ברית הזוגיות". ח"כ לבני (צילום: מגד גוזני)
(צילום: מגד גוזני)
"שש שנים אחרי - פשע שנאה הוא עדיין פיגוע". אנה, שנפצעה בפיגוע בברנוער ב-2009 (צילום: מגד גוזני)
(צילום: מגד גוזני)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully