וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעקבות חשיפת הרומן - תיתכן תביעה נגד מייג'ור

29.9.2002 / 15:47

במאבק משפטי שניהל בשנת 93', הצליח מייג'ור לאלץ את המגזין "סקאליווג" להפסיק לטעון שהוא נואף משום שהדבר "פוגע בשמו הטוב"; כעת שוקלים הפרקליטים שהפסידו אז להגיש לו את החשבון

חשיפת הרומן שקיים ראש ממשלת בריטניה, ג'ון מייג'ור, עם מי שהיתה מאוחר יותר שרת המשפטים בממשלתו, אדווינה קארי, עלולה להביא לתביעה משפטית נגדו. פרקליטי מגזין שהעלה בזמנו חשדות בדבר אי נאמנותו של מייג'ור לרעייתו, שוקלים כעת אם לתבוע את ראש הממשלה לשעבר, לאחר שמייג'ור הצליח במאבק משפטי לחלץ ממנו התחייבות שלא להמשיך ולפרסם כתבות בנושא.

עורכי דין של המגזין הסאטירי "סקאליווג" ("נבזה"), שנסגר בינתיים, שוקלים לתבוע את מייג'ור, בגין העלויות שנגרמו לעיתון בעקבות זכייתו של מייג'ור בתביעת דיבה שהגיש כראש ממשלה ב-1993.

המגזין נפגע כלכלית - ונסגר

בתביעת הדיבה שהגיש כראש ממשלה נגד סקאליווג ורשת "ניו סטייטסמן אנד סוסייטי מגזינס", טען מייג'ור כי ההאשמות בדבר ניאוף הן פגיעה קשה בשמו הטוב. המגזין התחייב שלא לחזור על ההאשמות. לא עבר זמן רב, והמגזין נפגע כלכלית, ולבסוף נסגר. עורך המגזין, סיימון רייגן, מת שנתיים לאחר מכן.

דיוויד פרייס, ששימש כעורך דינו של המגזין בתביעה, אמר לבי.בי.סי, כי קיימת אפשרות שראש הממשלה לשעבר ייתבע. "טענתו של ג'ון מייג'ור נגד מרשיי, המדפיסים והמפיצים היתה על בסיס זה שהאשמתו בניאוף היא פגיעה קשה בשמו הטוב. ברור ממה שהתפרסם אתמול שמדובר בהנחה מוטעית". לדבריו, "החברה המפרסמת ויורשיו של העורך שוקלים אם להתחיל בהליכים משפטיים כדי לכסות על ההפסדים וההוצאות שנגרמו כתצאה מההשמצה המקורית של ג'ון מייג'ור".

המסעדנית מצטרפת: שימשתי פתיון

למתלוננים מצטרפת גם קלייר לאטימר, המסעדנית של מעון ראש הממשלה הבריטי, ששמה שורבב לרומן בטעות. לאטימר טוענת כי מייג'ור השתמש בה כ"פתיון" כדי למנוע את חשיפת הרומן שקיים עם קארי בשנים 1984-1988, שהיו עלולים לגרום לו נזק פוליטי חמור.

לאטימר אמרה לאיי.טי.וי, כי לא הופתעה לגלות שמייג'ור ניהל מערכת יחסית מחוץ לנישואין. היא העריכה, כי מייג'ור הניח לשמועות על רומן שניהלו כביכול להתפתח, כדי להסתיר את הרומן שניהל עם קארי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully