פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ישראלי נהרג בפרו; איש עסקים נחטף בקולומביה ושוחרר

   אביב ברומברג מכפר סבא נהרג במהלך טרק במדינה. הודעה נמסרה למשפחתו שטענה: "הוא היה בריא והרבה בטיפוס". בבוגוטה נחטף ישראלי שהצליח לשטות בחוטפיו ולטלפן לשגרירות המקומית, שסייעה לחלצו משוביו בשלום

   אייקון וואלה! NEWS רקע שחור (מערכת וואלה! NEWS)

   אביב ברומברג, תרמילאי ישראלי בשנות ה-20 לחייו מכפר סבא, נהרג אתמול (שני) במהלך טיול בפרו, בנסיבות שטרם הובהרו. הודעה נמסרה למשפחתו. חדר המצב במשרד החוץ פועל בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות בנושא העברת גופתו לבירה לימה, ומצוי בקשר עם משפחתו בישראל.

   ברומברג, שביקר עם חברים בטיול אחרי צבא, נהרג סמוך לאגם חאהואנקושה שנמצא על דרך הטרקים הפופולארית והמסוכנת הוואי-הוואש בהרי האנדים. מדובר באחד הטרקים האהובים על תיירים מכל העולם שנחשב לבין היפים ביותר אך גם בין המסוכנים ביותר, שגבה את חייהם של תיירים רבים. הגובה הרב, 4,100 מטר מעל פני הים, גורם לקשיי הנשימה ומזג האוויר בתקופה הזו של השנה (חורף) קר מאוד ולעיתים סוער.

   לפי המשטרה המקומית בהוואי-הואש האסון התרחש ביום השמיני והאחרון של הטרק של הישראלים. מדיווחים ראשונים עולה שברומברג סבל מקשיי נשימה במהלך הצעידה, וסבל ממחלת גבהים שרק הגבירה את הבעיה עד שליבו נדם.

   הוא זכה לטיפול עזרה ראשונה, אך התמוטט ומת לפני שהספיק להגיע למחנה ליד האגם. ירנר הוארנגה, שעומד בראש מחוז פאקיון, אמר שההרוג נלקח למרכז רפואי בכפר סמוך, ולאחר מכן גופתו הועברה לחדר מתים בצ'יקוויאן.

   משפחתו מסרה: "חשוב לנו להדגיש כי למיטב ידיעתינו אביב היה בריא. אביב אהב ספורט אקסטרים והרבה בטיפוס". סמדר, מנהלת בית הספר שבו למד ברומברג, אמרה: "הוא תמיד התנדב לסייע, הן לחברים והן לבית הספר. הוא גדל בבית ערכי שמאור הפנים ומתן הכבוד הם מאבני היסוד לחינוך שעליו גדלים הילדים".

   בקולומביה נחטף איש עסקים ישראלי ששיטה בשוביו והזעיק את הרשויות

   בקולומביה נחטף בסוף השבוע איש עסקים ישראלי, שהצליח לשטות בשוביו ולהזעיק את הרשויות. פקיד בעיריית הבירה בוגוטה נעצר אתמול בחשד לחטיפת הישראלי בשישי בצהריים. "החוטפים איימו עליו שיכרתו לו את האצבעות, יעקרו לו את הציפורניים ויעקרו בסכין את עיניו", אמר התובע המחוזי. לפי החשד, החוטפים הודיעו לישראלי כי ישוחרר בעבור כופר בסך 7.5 מיליון דולרים. הישראלי שכנע את החשוד המרכזי כי יוכל לשלם לו מיליון אירו. החשוד, קצין משטרה לשעבר, הסכים להצעת הישראלי בתנאי שיוסיף להצעה 15 אלף דולרים נוספים שיועברו לשותפיו לחטיפה.

   בשלב זה, הישראלי הסכים אך הבהיר כי יוכל להשיג את הכסף רק באמצעות שיחה לחבר. לאחר שאושר לו לקיים שיחת טלפון, טלפן הישראלי לשגרירות הישראלית בבוגוטה ופירט בעברית היכן הוא מוחזק. כוחות ביטחון מקומיים פשטו על בית המלון שבו שהו החוטפים עם הישראלי ושחררו אותו בריא ושלם.