וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבחירות בארה"ב: כחצי מיליון קולות ייספרו ידנית בפאלם ביץ'

12.11.2000 / 19:45

ההצבעה המדגמית בארבעה קלפיות במחוז שיכנעה את הוועדה המפקחת לאשר את ההצעה הידנית; הרפובליקנים מתנגדים להחלטה, הדמוקרטים מברכים עליה; מחר יכריע שופט פדרלי בסוגיית ההצבעה הידנית בכל פלורידה

סאגת הבחירות לנשיאות ארצות הברית נמשכת. נציגי וועדת הבחירות במחוז פאלם ביץ' שבפלורידה הצביעו בעד ספירה ידנית של כל הקולות במחוז. קיומה של הצבעה הידנית שתכלול כ-400 אלף קולות אינה וודאית לאור התנגדותם של נציגי הרפובליקנים והאפשרות שהנושא יגיע לבית המשפט.
בדיון שנערך היום בועדת הבחירות של מחוז פאלם ביץ', הוחלט לפתוח את כל הקלפיות לספירה ידנית חוזרת, למרות התנגדות יו"ר ועדת הבחירות במחוז, השופט צ'ארלס ברטון.

ההחלטה על ההצבעה הידנית התקבלה בעקבות בקשתם של נציגי המועמד הדמוקרטי לנשיאות, אל גור.נציגיו של גור, בראשות מזכיר המדינה לשעבר וורן כריסטופר, פנו לבית המשפט בבקשה לספירה ידנית בכל מדינת פלורידה, מאחר ולדעתם ספירה זו יכולה לשנות את התוצאות באופן משמעותי. לטענתם טפסי הצבעה רבים במחוזות הבעייתיים לא נספרו משום שהמכונה לא הצליחה לזהות את 'חור ההצבעה'.

כריסטופר, אמר היום שהוא מאמין שהויכוח על תוצאות הבחירות לנשיאות יסתיים תוך כמה ימים: "אנחנו לא מדברים על עיכוב גדול כאן. אני חושב שזה עניין של ימים. לא שבועות, לא חודשים, אלא ימים עד שנגיע לתוצאה. אנחנו רוצים להגיע לתוצאה מלאה והוגנת אבל אנחנו רוצים לעשות את זה בדרך מהירה".

תוצאות ההצבעה הידנית שנעשתה השבוע בארבע קלפיות אקראיות במחוז פאלם ביץ' היוו גורם מכריע בהחלטה על ההצבעה הידנית הכוללת. בהצבעה המדגמית נתווספו לגור 33 קולות ו-3 לבוש. חברת וועדת הבחירות בפאלם ביץ', קרול רוברטס, אמרה היום כי מהצבעה המדגמית עולה כי ייתכן ומאות קולות שיכולים להכריע את הכף לא נספרו.

ביום שני צפוי שופט פדרלי להכריע בסוגיית הספירה הידנית בכל פלורידה בעקבות עתירה של הרפובליקנים ונסיונותיהם לעצור אותה. נציגי הדמוקרטים גינו את המהלך המשפטי הרפובליקני.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully