הפמיניסטיות מעודדות את אפליית החרדיות

"החברתיים" והפמיניסטיות, מספרים שהפוליטיקאים החרדים חברתיים. אבל הבעיה החברתית הגדולה ביותר עם המנהיגות החרדית היא העובדה שהם בזים לנשים והיחס עבורן מזכיר את ימה"ב. בישראל של היום, נשים מופלות לרעה, והפמיניסטיות הגדולות מעודדות זאת

  • חרדים
  • פמיניזם
איתי בן חורין
(צילום: AP, Oded Balilty)

יש כמה טרנדים בולטים בשנים האחרונות אשר מתחזקים עוד יותר לאחרונה ביחס לציבור החרדי. הטרנד הראשון הוא לומר שאסור לעשות שום דבר בכפייה והדרך הנכונה לשלב את החרדים היא בהידברות תוך סובלנות. הטרנד השני הוא לחבק את הפוליטיקאים החרדים ולומר כמה הם חכמים וכמה הם חברתיים. גדולי "החברתיים" כולל פוליטיקאיות ונשות תקשורת פמיניסטיות, מצוטטות ללא הרף עם מחמאות לליצמן גפני ולאחרונה אף סולחים לפושע המורשע דרעי בשל כמה התבטאויות "בצד הנכון".

ההתרפסות הזו היא בלתי נתפסת כאשר מסתכלים למציאות נכוחה מבלי לנסות ולייפות אותה. מעבר לוויכוחים על דת ומדינה, הבעיה החברתית הגדולה ביותר עם המנהיגות החרדית בישראל היא העובדה שהם בזים לנשים. לא יכולה להיות חברת כנסת חרדית, לא ראשת עיר ולא חכמה מייעצת (ד"ש למועצת הנשים שאריה דרעי אמר שיקים בזמן הבחירות). לנשים חרדיות אין זכות להתגייס או להפוך לחלק אינהרנטי בחברה הישראלית בשנת 2015 - כאשר היחס עבורן מזכיר את ימי הביניים.

נקלט בעיני הקוראים שאנחנו משלימים עם האפליה הזו? תארו לכם שהייתה אפליה כזו כלפי ערבים או מזרחיים? היינו רואים הפגנות וכותרות ראשיות, ואילו העובדה שאותם מנהיגים לא חושבים שאשה יכולה להיבחר למנהיגה ציבורית, לא מרגשת כבר אף אחד. אנחנו משלימים עם כך שמצנזרים תמונות של שרות ומנהיגות כאילו שאם תהיה תמונה של מירי רגב בעיתון, נראה תנועת המונים שעוברת "מתשובה לשאלה" (גם ביטוי מתנשא ומעצבן).

הטרנד המשבח חרדים ימשיך לספר לנו כמה הם חברתיים, כאשר במו ידיהם הם גוזרים על הדור הבא עוני ודלות כאשר לא מאפשרים לימודי ליבה. אני פוגש חרדים סופר איכותיים ואינטליגנטיים שרוצים להשתלב בעולם ולשמור על דתם ואמונתם, אבל הם לא יודעים אנגלית בסיסית, חיסרון דרמטי בעולם המודרני.

הרי ברור לכל אותם חברתיים שהמפתח מספר אחד למוביליות חברתית בכל העולם הוא חינוך, אז למה אין התעקשות על חינוך בסיסי לעשרות אלפי ילדים בשנה? דרך אגב, המפתח שני למוביליות חברתית הייחודי לישראל הוא שירות צבאי שבו כל אחד מקבל הזדמנות לשרת את מדינתנו, להכיר אנשים מכל רחבי הארץ, ללמוד ולהתפתח – ואילו המנהיגות החרדית נלחמת בציפורניה כנגד אפשרות זו - גם לגברים ובעיקר לנשים חרדיות אשר להן לא נותנים סיכוי.

טוב לדעת (מקודם)

הטכנלוגיה בנעליים שתציל אתכם מכאבי הגב והברכיים

לכתבה המלאה
סולחים לפושע המורשע דרעי בשל כמה התבטאויות "בצד הנכון" (צילום: יותם רונן)

בספר המרתק "כניעה" של מישל וולבק הוא מתאר איך האסלאם משתלט על צרפת ובלגיה. מעבר לעניין הדמוגרפי הוא מתאר בצורה פשטנית איך משכנעים גברים מהאליטה לתמוך באיסלם – הוא פשוט מראה להם איך בצורה תועלתנית חייהם ישתפרו – יהיו להם מספר נשים, מבוגרות ונערות על פי בחירתם, כך שגם מי שלא מוצא אהבה ימצא אישה. כך מצליחים להוריד את אותם אנשים משכילים מדיון דרמטי על איסלם מול נצרות או חילוניות ועוברים לדיון יצרי על היכולת של גבר לחזור לימי הביניים שבהם נשים היו נחותות.


אם כן, לא רק בצרפת ולא רק באיסלם- לצערי גם בישראל שלנו היום ,נשים מופלות קשות לרעה, ודווקא הפמיניסטיות הגדולות מעודדות זאת.


לפרסום מאמרים בוואלה דעות לחצו כאן

המאמרים המתפרסמים במדור הדעות משקפים את עמדת הכותבים בלבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully