וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר שביעות רצון בציבור: המרכז הרפואי שיבא במקום הראשון

12.11.2000 / 19:50

הסקר, שבוצע על ידי קופת חולים "מכבי", בדק את מידת שביעות הרצון של המאושפזים; מרבית הנשאלים מרוצים משירות הרופאים והאחיות, אך פחות מתנאי האישפוז; בין בתי החולים הזוכים להערכה גבוהה: איכילוב, הדסה ובני ציון; חותמים את הרשימה: סורוקה, וולפסון ואסף הרופא

מאת מוטי גל

סקר שביעות רצון שנערך על ידי קופת חולים "מכבי", מעלה כי המרכז הרפואי על שם שיבא בתל השומר נמצא במקום הראשון מבחינת שביעות הרצון של המאושפזים הישראלים.

בסקר נדגמו אקראית 2,679 מבוטחי הקופה, שאושפזו בשנת 1999 באחד מעשרת בתי החולים הגדולים בארץ. הסקירה הטלפונית נערכה בשתי נקודות זמן בשנה: מאי ונובמבר. מכל בית חולים נדגמו בין 215 ל-308 מאושפזים, שנתבקשו לדרג את מידת שביעות רצונם מהמיון, תנאי האשפוז, טיפול האחיות והרופאים ובאופן כללי מבית החולים.

בסקר בולטת שביעות רצון גבוהה מאוד משירותי הרופאים והאחיות בבתי החולים. 82 אחוז בממוצע מהנשאלים הגדירו את רמת שירות הרופאים כ"מצוינת" או "טובה מאוד", ו-78 אחוז הגדירו כך את רמת שירות האחיות. בנוגע לתנאי האשפוז ולשירות בחדר מיון, הביעו הנשאלים הערכה נמוכה יותר: רק 60 אחוז מהם סברו כי תנאי האשפוז "מצויינים" או "טובים מאוד" ו-70 אחוז הגדירו את השירות בחדר מיון כ"מצויין" או "טוב מאוד".

בתי החולים שיבא, איכילוב בתל אביב, בני ציון בחיפה והדסה בירושלים בלטו לטובה בשביעות הרצון הכללית: 82 אחוז מהמשתתפים בסקר בחרו בשיבא כבית החולים הטוב ביותר בישראל. כ-75 אחוז הגדירו את שביעות הרצון מבתי החולים איכילוב, בני ציון, והדסה כטובה מאוד.

בני ציון נבחר כמרכז הרפואי שבו תנאי האשפוז הם הטובים ביותר, ובמקומות אחריו דורגו שיבא, איכילוב והדסה עין כרם. בית החולים רמב"ם בחיפה הינו לדעת הנשאלים בית החולים בעל הרופאים המקצועיים ביותר. האחיות המקצועיות ביותר נמצאות על פי הסקר בבתי החולים הדסה, מאיר בכפר סבא, ושיבא.

בתי החולים סורוקה בבאר שבע, וולפסון בחולון ואסף הרופא בצריפין דורגו במקומות האחרונים מבחינת תנאי האשפוז, רמת הרופאים ושביעות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully