וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר בארה"ב: רוב האזרחים חוששים מאי יציבות בגלל חוסר ההכרעה בבחירות

12.11.2000 / 17:12

בסקר של רשת הסי.אן.אן והמגזין טיים הגדירו שליש שמהנשאלים את המצב כ"בעיה קשה" ו-15 אחוז אף קוראים לו "משבר"; 69 אחוזים מאמינים שבוש יהיה הנשיא הבא; הציונים הנמוכים ביותר מוענקים לרשתות הטלוויזיה: 80 אחוז טוענים כי התנהגותן בליל הבחירות לא אחראית

רבים מהאמריקאים חוששים ליציבות המדינה עקב חוסר ההכרעה הנמשך בבחירות לנשיאות, כך עולה מסקר של רשת הטלוויזיה סי.אן.אן והמגזין טיים.

55 אחוז מהנשאלים אומרים כי המצב הנוכחי, בו נערכת ספירה חוזרת במספר מחוזות בפלורידה האמורה להכריע בין מועמד הרפובליקני ג'ורג' בוש למועמד הדמוקרטי, אל גור, מהווה "בעיה רצינית". 15 אמרו כי מדובר ב"משבר". ורק 28 אחוז אמרו כי זו אינה בעיה.

רבע מהנשאלים אמרו כי גור להכריז על הפסד עכשיו. מעט יותר, 27 אחוז, אמרו כי עליו להודות בהפסדו אם יפגר אחרי בוש בסיום ספירת הקולות הרשמית, בשבוע הבא. לעומת זאת 39 אחוזים מהנשאלים אמרו כי גור צריך להשהות את ההודעה הרשמית על הפסד עד להחלטת בית המשפט, שתפורסם בשבוע הבא.

הנשאלים אמרו כי היו בעיות רציניות בתהליך ההצבעה בפלורידה, אך הם חלוקים בדעתם האם היו מעשי הונאה. בשאלה האם לקיים בחירות חדשות במחוז פאלם ביץ', שם טוענים התושבים כי לא הבינו את נוהלי ההצבעה, חלוקים הנשאלים בדעתם, אולם כולם מסכימים כי אין לקיים הצבעה בכל מדינת פלורידה, או בכל ארצות הברית. האמריקאים מחלקים ציונים גבוהים להתנהגות שני המועמדים במהלך הדברים.

ולשאלה החשובה באמת, מי יהיה הנשיא הבא של ארצות הברית: 69 מכלל האמריקאים, ורובם של מצביעי גור, חושבים כי זה יהיה בוש. לדעת הנשאלים בסקר גור היה מנצח בבחירות אם מועמד מפלגת הירוקים ראלף ניידר לא היה משתתף במירוץ. 58 אחוזים חושבים שגור צריך להתמודד גם בבחירות בשנת 2004, אם הוא לא יזכה הפעם.

אבל המפסידים הגדולים של הבחירות הנוכחיות הם כלי התקשורת. 80 אחוז מהנשאלים אמרו כי התנהגותן של רשתות הטלווזייה בליל הבחירות היתה לא אחראית. 87 אחוז מהנשאלים פסקו כי רשתות הטלווזייה היו מעוניינות יותר בהשגת התוצאות מהר – ולא בהשגת התוצאות הנכונות.


0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully