הולנד: העליון דחה את ערעורו של ברלנד - הרב יוסגר לישראל

בית המשפט העליון קבע כי הרב החשוד בביצוע מעשים מגונים בנשים מהקהילה של חסידות ברסלב, שבראשה הוא עומד, יוסגר לישראל. עורך דינו: "המעשים בוצעו לכאורה בשטחים פלסטיניים, אין סיבה להסגירו לישראל"

30/06/2015
עריכה: יאיר דניאל

(בספטמבר: הרב ערך הבדלה לאחר ששוחרר ממעצר)

בית המשפט העליון בהולנד דחה היום (שלישי) את הערעור שהגיש הרב אליעזר ברלנד נגד ההחלטה להסגיר אותו לישראל, בגין החשדות העומדים נגדו בביצוע מעשים מגונים בנשים מהקהילה שבראשה הוא עומד. ההחלטה, שהתקבלה כארבעה חודשים לאחר שבית המשפט בהארלם קבע כי להסגירו, ממתינה לאישורו הסופי של שר הביטחון והמשפטים של הולנד, ארד ון דר סטור.

ברלנד לא יכול לפנות לערכאות נוספות במערכת המשפט ההולנדית, אולם פרקליטו, עו"ד שרון נהרי, מסר כי "נפנה להילחם בהחלטה בהליך אזרחי בבית הדין הבינלאומי בהאג". בכלי התקשורת המקומיים דווח כי באי כוחו של ברלנד, ראש קהילת "שובו בנים" של חסידות ברסלב, הלינו על כך שהחשדות נגדו "לא ברורים מספיק".

עוד טען עו"ד נהרי כי העבירות המיוחסות לברלנד בוצעו בשטחים המוגדרים כשטחים פלסטינים, ולכן אין להסגירו לישראל. כמו כן, הרב גם טען כי הוא אינו אזרח ישראלי, אולם התקבלה החלטה להסגירו בכל זאת.

עוד בוואלה חדשות:
הרב ברלנד על ההחלטה להסגירו לישראל: "עולם כמנהגו נוהג"
העדויות נגד הרב ברלנד נחשפות: "נגע בחזה, נשק בצוואר"
תיעוד: הרב אליעזר ברלנד חוגג באמסטרדם

הרב ברלנד עם עו"ד נהרי באמסטרדם(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

עדויותיהן של נשים שהוטרדו לכאורה על ידי ברלנד, התפרסמו לראשונה בוואלה!NEWS בסוף השנה שעברה. אחת העדויות היא של ס', צעירה בת 20 שהגיעה בחודש אוגוסט 2011 יחד עם אמה ואדם נוסף לביתו של הרב ברלנד בביתר עילית כדי להתייעץ עמו בעניינים אישיים. לאחר שנאמר להם שאשתו של הרב עזבה את הבית, השלושה נכנסו פנימה והרב דיבר עם אמה של ס'. בסיום הפגישה הוא ביקש שס' תיכנס לחדר. לפי ס', עם כניסתה חיבק אותה הרב, ואמר לה שהוא התפלל במשך 20 שנה שהיא תבוא אליו. בזמן החיבוק, לטענתה, הוא נגע בשד הימני שלה, לחץ את רגליו נגד גופה ונישק את צווארה. ס' טוענת שהייתה המומה וניסתה לדחוף את הרב ברלנד, אך הוא המשיך ללחוץ עצמו אל גופה.

לדבריה, היא המשיכה לדבר על בעיותיה, אך הוא לא הקשיב לה. בשלב מסוים, היא אמרה שהיא חייבת ללכת וכשניסתה לעזוב את החדר, כך לפי העדות, הרב התקרב אליה כדי לנשקה שוב, אך ס' אמרה שאין באפשרותה להישאר.

עדות נוספת שהגיע לידי וואלה חדשות היא זו של פ'. היא סיפרה כי בין 2007 ל-2008, כשהייתה בת 16 לערך, היא חוותה "משבר רוחני". לדבריה, אביה, שהשתייך לקהילתו של הרב ברלנד, הציע שתיפגש עמו. משהסכימה, נסעו השניים בשעה 1:00 בלילה לביתו של הרב בירושלים והיא נכנסה לחדרו לבד בזמן שאביה חיכה בחוץ. לטענתה, הרב עטף אותה בטלית ואמר לה שכל חטאיה יעברו אליו. לפי עדותה הוא נישק אותה בלחייה ובמצחה, חיבק אותה ואחז בחזה שלה. פ' סיפרה שהיא הרגישה את גופו של הרב נע בעונג. לאחר מכן היא עזבה את החדר במחשבה שהמקרה אירע באשמתה ושהיא פיתתה את הרב בדרך מסוימת. לאביה היא אמרה שהכול כשורה. במשטרה אישר אביה של פ' שהוא הגיע עם בתו לפגישה אצל הרב ושהיא נכנסה לחדרו לבדה.

בלילה שלאחר הביקור אצל הרב, ברלנד ביקש שפ' תחזור אליו. היא הגיעה יחד עם אחיינו של הרב ובפגישה, כך לטענתה, ביצע ברלנד שוב את אותם המעשים שעשה בה בפגישה הקודמת. בחקירתו במשטרה אישר האחיין שפ' הובאה לפגישה עם הרב, אולם טען כי עדותה שקרית משום שלא ייתכן שהרב היה עמה לבד בחדר.

עוד באותו נושא

הרב החמקמק: תרגילי הבריחה חובקי העולם של ברלנד

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully