וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

95 אחוז מהאירופים - צאצאים של עשרה אבות בלבד

12.11.2000 / 13:49

צוות חוקרים בינלאומי בדק את הכרומוזום הגברי, העובר מאב לבן, בגברים באירופה ובמזרח התיכון; המדענים גילו כי 80 אחוז מהגברים באירופה הם צאצאי ציידים שחיו לפני 40 אלף שנה; יתר האבות הקדמונים הם חקלאים שהגיעו מהמזרח הקרוב לפני עשרת אלפים שנה

מוצאם של למעלה מ-95 אחוז מהגברים החיים כיום באירופה הוא מעשר קבוצות המייצגות שושלות יוחסין שונות של אבות קדמונים, כך עולה ממחקר חדש בתחום הגנטיקה.

החוקרים מאמינים כי 80 אחוז מהגברים האירופים הם צאצאיהם של ציידים מלקטים פרימיטיבים שחיו לפני כ-40 אלף שנה, ואילו האבות הקדמונים האחרים הם מהגרים שהגיעו מהמזרח הקרוב והביאו עמם טכנולוגיות חקלאיות.

את המחקר ביצע צוות חוקרים בינלאומי מאירופה ומארצות הברית. החוקרים בדקו את הכרומוזום הגברי, שעובר רק מאב לבן, בגופם של יותר מאלף גברים מ-25 קהילות באירופה ובמזרח התיכון.

לדברי ראש המחקר, אורנלה סמינו, חוקרת תורשה מאוניברסיטת פביה שבאיטליה, מרבית הגברים האירופים החיים כיום יכולים לעקוב אחר שורשיהם הגנטיים על ידי בדיקת הכרומוזום הגברי שלהם.

ממצאי המחקר משתלבים עם תוצאות מחקרים דומים שבדקו את החומרים הגנטיים המועברים מאם לילד, ועקבו אחר שושלות היוחסין האירופיות מצד האם.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully