וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ראש אגף מבצעים: צה"ל אינו יכול להבטיח את הפסקת הירי על גילה

12.11.2000 / 13:38

האלוף גיורא איילנד: "בצה"ל העריכו כי בעקבות ההתנקשות בבכיר התנזים יחודש הירי על השכונה"; בשעות הצהריים נורו מספר צרורות מכיוון בית ג'אלה; שני מצרים נפצעו הערב מאש צה"ל ליד רפיח; נער פלסטיני נהרג במחסום ארז; שלושה מטעני חבלה הופעלו ברצועת עזה, אין נפגעים


מנהיגי המזרח התיכון עושים מאמצים להביא לסיום גל האלימות בשטחים, אך בגדה וברצועה ממשיכות תקריות הירי בין צה"ל לפלסטינים. שני מצרים נפצעו הערב בסמוך לרפיח כתוצאה מחילופי האש.

אחד הפצועים, סולימן אל קמביז, סיפר כי הוא נפגע מכדור ברגלו בשעה שקטף זיתים עם דודתו, במרחק של כ-400 מטר ממסוף הגבול ברפיח.

הדודה, שהירה סולימן, שעמדה לידו, נפצעה בירכה. רופאים בבית חולים סמוך הגדירו את פציעתו של סולימן כרצינית, אך הסכימו לשחרר את השניים לביתם.

נער פלסטיני בן-15 נורה אחר הצהריים למוות מאש חיילי צה"ל במחסום ארז, כך הודיעו מקורות בבית החולים שיפא בעזה. לדברי אותם מקורות הנער נהרג מכדור חי שפגע בליבו.

ברצועת עזה התפוצצו בשעות הצהריים שלושה מטעני צד. מטען צד הופעל בשעות הצהריים על ציר המערכת ברפיח נגד מכונית פרטית בה נסע עובד ממסוף רפיח. צה"ל פתח בסריקות באזור.

מטען נוסף התפוצץ ליד מסוף המטענים במחסום קרני. המטען כוון נגד ג'יפ של צה"ל שעבר במקום.

המטען השלישי הופעל על אוטובוס בסמוך לגדר המערכת בנחל עוז.
בשלושת המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

במחאה על התפוצצות מטעני הצד, החלו תושבי כפר דרום לחסום את כביש עזה חאן יונס.

נמשכים חילופי האש בין צה"ל לפלסטינים, בגוש קטיף ובסמוך לכפר אל חאדר שמדרום לבית לחם. גם בחברון יורים פלסטינים מכיוון חארת' א-שייח אל כוחות צה"ל הנמצאים בזור הקסבה של חברון. החיילים משיבים אש, אין נפגעים.

הירי על שכונת גילה, שהתחדש לאחר מספר ימים של שקט, הפסיק לאחר מספר צרורות. הלימודים בבתי הספר נמשכים, אך התלמידידם הועברו לכיתות שאינן צופות לכפר בית ג'אלה. מוסדות החינוך בגילה מוגנו לפני כשבוע. כביש המנהרות, שהיה סגור במשך כמה שעות, נפתח אחר הצהריים שוב לתנועה.

ראש אגף המבצעים בצה"ל, האלוף גיורא איילנד, אמר בתגובה לירי על גילה כי צה"ל אינו יכול להבטיח את הפסקת הירי על השכונה. איילנד הוסיף כי בצה"ל העריכו כי בעקבות ההתנקשות בבכיר הפתח, חוסיין עביאת, ייחדשו הפלסטינים את הירי על גילה.

"בשום אופן לא אמרנו שחיסולו של עביאת פותר את הבעיות. זה היה עניין של זמן עד שהירי יחזור וזה חלא מפתיע", אמר. איילנד הוסיף כי "הירי על גילה הוא בעיה קשה ואני לא יכול להבטיח שיהיה שקט בשכונה". בנוגע לאירוע אתמול בעזה, בו נהרג איש מילואים, גילה איילנד כי בין התוקפים היו שוטרים פלסטינים.

הבוקר בשעה 11:30 חודש הירי על גילה, לאחר מספר ימים של שקט. לא נמסר על נזק שנגרם לגוף או לרכוש. חיילי צה"ל השיבו אש לעבר מקורות הירי בבית ג'אלה.

בבוקר נורתה אש לעבר כלי רכב ישראלים שנסעו בכביש המנהרות, בדרך בין גוש עציון לירושלים. אין נפגעים.

מליציה חדשה, המתקראת "גדודי חוסיין עביאת", על שמו של המפקד הבכיר בתנזים שנהרג בשבוע שעבר בבית לחם, לקחה על עצמה את האחריות לירי.

מוקדם יותר הופעל מטען חבלה ליד כפר דרום לעבר שני אזרחים ישראלים שהיו בדרכם לעבודה. השניים לא נפגעו, אולם נגרם נזק לרכב בו נסעו.

אירועי הירי היום מהווים המשך ישיר לאווירה החמה ששררה בשטחים בסוף השבוע.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully