יצחק אברג'יל: "אני יכול להביא את יאיר ביטון לכל פגישה"

האזנות סתר לראש ארגון הפשיעה הגדול במדינה חושפות את מערכת היחסים הקרובה בינו לבין הקבלן הירושלמי הבכיר. תיק ב. יאיר נפתח, כתבה שנייה. הסיפור המלא הערב במגזין וואלה!NEWS

18/06/2015
איש העסקים בפרשת רונאל פישר מגיע לבית המשפט השלום בירושלים (חולצה כחול כהה), אפריל 2015. טלי מאייר
"לא שמעתי שמדובר על הקמת חברת בנייה". הקבלן יאיר ביטון בהארכת מעצרו(צילום: טלי מאייר )

"אני יכול להביא את יאיר לכל פגישה" - במילים אלו נשמע יצחק אברג'יל, ראש ארגון הפשיעה הגדול במדינה, בהאזנות הסתר של המשטרה, מתייחס לקשר שלו עם הקבלן יאיר ביטון, מבעלי חברת הנדל"ן הציבורית ב. יאיר. מילים בודדות אלה ממחישות אולי יותר מכל את הקשר העמוק שנרקם לכאורה בין הקבלן הירושלמי לבין הארגון של האחים יצחק ומאיר אברג'יל, שבו ברור לגמרי מי הוא השולט ומי הוא הנשלט. חומרי החקירה והאזנות הסתר שהגיעו לידי וואלה!NEWS משרטטים את מהותו של אותו קשר שנרקם בין ביטון לבין האחים אברג'יל ואנשיהם.

היחסים בין ביטון לבין ארגונו של אברג'יל עלו לכותרות במאי אשתקד. ביטון נעצר בחשד שהעביר כספים מהחברה הציבורית ב. יאיר, לחברה הקבלנית "גן רווה", שעל פי החשד נשלטה על ידי אנשי אברג'יל. החקירה התרכזה בפרויקט בנייה שביקש יצחק אברג'יל, לכאורה, להקים בחסותו באילת. אותה פרשה אף הולידה נדבכים חשובים בפרשת רונאל פישר, שכן עוד בטרם מעצרו ידע ביטון כי הוא הולך להיעצר וקיבל הדלפות של השאלות שחוקרי המשטרה היו צפויים לשאול אותו במהלך החקירה מידיו של רב-פקד לשעבר ערן מלכה.

עוד בוואלה!

נפגעתם במהלך נסיעה באוטובוס? מגיע לכם פיצוי

בשיתוף zap משפטי
"דיברתי לגביו עם יאיר". אברג'יל בהארכת מעצרו(צילום: מגד גוזני)

בשיחה מ-17 בספטמבר 2007 מגלים החוקרים על פגישה מתוכננת בין יצחק אברג'יל לביטון. "יאיר מגיע היום לפגישה?", נשמע אברג'יל שואל את "פישקה", יוסי שמעון. "יאיר אמר לי שהוא לא עושה שום דבר והוא ביקש ממני להביא אליו את החומר עוד ארבעה שבועות", משיב "פישקה". "הוא ביקש לראות את זה ואם זה רציני הוא מוכן, לאחר בדיקת הנתונים, לקדם את זה. שוב יש שמועות שמצבו של ביטון וחברת ב. יאיר לא טוב בשוק ההון לכן ביטון טס לחו"ל".

"מתי יאיר חוזה מחו"ל?", שואל אברג'יל. "מבחינה פיננסית מה מצבו? יש לי 'חבר' שהוא שותף איתו בפרויקט. דיברתי לגביו עם יאיר". לפי חשד החוקרים, מדובר בשמעון בלולו, אותו איש קש לכאורה של ארגון אברג'יל בב. יאיר.
כשהחוקרים משמיעים לביטון את ההקלטה הוא משיב: "לא שמעתי שמדובר בבלולו, גם לא שמדובר על הקמת חברת בנייה או פרויקט שקשורים אליו".

ביטון: "יכול להיות, אבל לא משהו שזכור לי ומכל מקום לא הייתה שום עסקה".

הכתבה המלאה תפורסם הערב (חמישי) במגזין סוף השבוע של וואלה!NEWS.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully