וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השקעה במניות לטווח ארוך תוביל לתשואה עודפת מזו באפיקים אחרים

12.11.2000 / 11:35

כלכלני בנק לאומי סבורים כי שוק המניות התל אביבי חיסן עצמו לקראת נובמבר ובמידה ולא תהיה הסלמה במצב הבטחוני, המסחר בבורסה יתנהל ללא עצבנות

חודש אוקטובר הסתיים ונראה כי שוק המניות התל אביבי חיסן עצמו לקראת חודש נובמבר. כל עוד מפלס האלימות באזור לא יעבור את רף התקריות הבודדות, הרי שהמסחר בבורסה ימשיך להתנהל ללא העצבנות שלוותה אותו בחודש האחרון. כך כותבים הבוקר כלכלני בנק לאומי בסקירת שוק ההון השבועית.

השבוע אופיין המסחר בעליות שערים בבורסה שלוו במחזורים ערים. מדד תל אביב 100 ומדד המעו"ף הציגו בסוף השבוע עליות שערים של מעל ל-5 אחוז ובמדד התל-טק עלה ב-4.5 אחוז. בסקירה כותבים כלכלני הבנק כי בשבועות האחרונים אנו עדים לריבוי הצעות רכש מצד בעלי עניין. הצעות רכש אלו נובעות משיקולים שונים, אולם התזמון המשותף שלהן נותן משנה תוקף לרמת המחירים האטרקטיבית בשוק.

כלכלני הבנק ממליצים למשקיעים, השוקלים להגדיל את אחזקותיהם או להיכנס מחדש לשוק, להביט אל עבר הטווח הבינוני והארוך. השקעה כזו, הם כותבים, עשויה להוביל לתשואה עודפת מזו שניתן להשיג באפיקים אחרים.

לגבי שוק המט"ח, נכתב כי השקט היחסי באזורינו ייצב את שוק המט"ח המקומי, ובסך הכל נרשם יסוף קל של 0.07 אחוז בשקל מול הדולר, כך שבתום השבוע עמד שער החליפין על 4.117 שקל לדולר. הערכות כלכלני הבנק הן כי במידה וישוב הסדר על כנו באזור, יחזור השקל להיסחר בטווח המחירים של 4-4.1 שקל לדולר. אולם במידה ותחול התפרצות מחודשת של גלי אלימות, יחזור השקל להיסחר ברמות של 4.1-4.18 שקל לדולר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully