וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר משטרתי: 92 אחוז מהשוטרות הוטרדו מינית

12.11.2000 / 11:15

רק אחוז אחד התלוננו נגד מפקד שתקף אותן מינית; שלושה אחוז סיפרו שהופעל עליהן כוח פיזי; ראש אגף כוח אדם: הדו"ח חמור, אבל אין לי שום כוונה להפחית את רמת החיכוך שלהן עם השוטרים האחרים

92 אחוז מהנשים העובדות במשטרה טוענות כי הן הוטרדו מינית במקום עבודתן, כך עולה מסקר שערך אגף כוח אדם במשטרה. לפי הסקר, 33 אחוז מהשוטרות טוענות שנגעו בהן באופן מיני, 10 אחוז סיפרו כי הוצע להן גמול על היענות להצעות מיניות, שמונה אחוז אמרו כי איימו עליהן בעונש אם לא ייענו להצעה מינית, שבעה אחוז סיפרו כי נקמו בהן על רקע אי היענות להצעות מיניות ושלושה אחוז סיפרו כי הופעל עליהם כוח פיסי.

מנתוני המחלקה לחקירת שוטרים עולה שבשנים האחרונות חלה עליה במספר חקירות עבירות המין של שוטרים. החקירות הן גם על עבירות מין נגד שוטרות וגם על עבירות כנגד נשים מחוץ למשטרה.

ראש אגף כוח אדם, ניצב אסתי דומינסקי, אמרה ל"הארץ" כי יש במשטרה חוסר נוחות מתוצאות המחקר מצד אחד, אבל מצד שני, יש שביעות רצון מכך שהמשטרה היא הגוף הציבורי היחיד שהחליט לבדוק את עצמו.

מהמחקר עולה עוד, שרק אחוז מהמותקפות על ידי מפקדיהן פנו לקציני רווחה, פסיכולוגים משטרתיים או גורמים אזרחיים, 2.4 אחוז פנו למחלקה לחקירת שוטרים ורק 7.3 אחוז פנו למפקד בכיר יותר.

דומינסקי הודיעה כי מסקנות הדו"ח חמורות, וכי הן יובילו בעיקר להגברת ההסברה והאכיפה המשמעתית. "אני בשום אופן לא מתכוונת למנוע משוטרות לקחת חלק בפעילות, אין לי שום כוונה להפחית את רמת החיכוך שלהן עם השוטרים האחרים", היא אמרה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully