וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידות חדות עם פתיחת המסחר בבורסה

12.11.2000 / 10:54

המדדים המובילים רושמים ירידה של מעל לשני אחוז עקב הירידות בוול סטריט בסוף השבוע

המסחר בבורסה נפתח הבוקר בירידות שערים חדות.

מדד תל אביב 100 יורד ב-2.14 אחוז לרמה של 477 נקודות, המעו"ף רושם ירידה של כשני אחוז לרמה של 482 נקודות והתל-טק יורד ב-2.9 אחוז לרמה של 464 נקודות. מחזור המסחר נמוך ומסתכם ב-44 מיליון שקל בלבד.

הירידות באות בעקבות הידיעה על המטוס החטוף וביטול הפגישות של ראש הממשלה עם גורמים בממשל האמריקאי, וכן בעקבות ירידה של 2.1 אחוז במדד הדאו ג'ונס ו-5.4 אחוז במדד הנאסד"ק. הוול סטריט יורד בעקבות אי הוודאות לגבי נשיא ארה"ב הבא ואזהרות רווח המתפרסמות בימים אלה בוול סטריט, כאשר חברת המחשבים דל האחרונה שפרסמה אזהרת רווח.

המניות הדואליות יורדות כעת בעקבות פערי ארביטראז' שליליים: מניית טבע יורדת ב-3.8 אחוז במחזור הגבוה בבורסה, בסך 7 מיליון שקל. מניית ריטליקס (לשעבר פוינט) נופלת ב-7.3 אחוז ומניית נייס יורדת ב-4.75 אחוז.

דיסקונט השקעות יורדת ב-2.11 אחוז. החברה דיווחה היום כי חתמה על הסכם עם חברת התקשורת UPC למתן הלוואה בסך 55 מיליון יורו על ידי דסק"ש וקבלת אופציה לרכוש מניות מ-UPC. ההלוואה לשנתיים ומובטחת בשיעבוד של מחצית ממניות חברת הכבלים תבל המוחזקת באופן חלקי בידי UPC. במקביל קיבלה החברה אופציה לרכוש מניות UPC במחיר ממוצע של מחירי הסגירה של המניה בבורסה באמסטרדם ב-30 ימי המסחר שלפני המימוש.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully