וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חשש: מגדל בבורסת היהלומים עלול לקרוס ולגרום לאסון כבד

12.11.2000 / 10:10

מגדל "מכבי" מחובר בגשרים למגדל נוסף ולתחנת רכבת ארלוזרוב; עבודות שיפוץ של חברת "גיתן" במפלס הקרקע במסגרתם נוסרו עמודי התמך של המגדל, פגעו ביציבותו;בית המשפט הוציא צו זמני האוסר על החברה להמשיך את העבודות

מגדל "מכבי" במתחם בורסת היהלומים ברמת גן, המחובר בגשרים למגדל נוסף ולתחנת הרכבת ארלוזרוב בתל אביב, עלול לקרוס ולגרום נזק חמור למבנים המחוברים אליו.

מחוות דעת שהוגשה באחרונה לבית משפט השלום בתל אביב על ידי מתכנן המגדל, המהנדס צבי ברז'יק, עולה כי הבניין עלול לקרוס עקב פגיעה חמורה בעמודי התמך שלו, בעקבות עבודות שיפוץ של חברת "גיתן" הממוקמת במפלס הקרקע של המגדל.

"ידיעות אחרונות" מפרסם היום כי עבודות השיפוץ החלו לפני כשלושה חודשים, במסגרתם ניסרה גיתן את עמודי התמך של המגדל, שעברו בשטח החנות. מפעלי הבורסה דרשו כבר באוגוסט לצקת בחזרה את הבטון ולהוסיף חיזוקי פלדה כדי להחזיר את "שלמות ויציבות הבניין".

בבקשה לצו מניעה שהוגש לבית המשפט נרשם כי "פגיעה זו מהווה סכנה חמורה לכל יושבי הבניין וסביבותיו ומעוררת סכנה לאסון רחב ממדים". בית המשפט נעתר לבקשה והוציא באחרונה צו זמני נגד גיתן האוסר עליה להמשיך בעבודות. בית המשפט אף הורה לאפשר למהנדס שייבחר לבחון במדוייק את העבודות שבוצעו וחייב את החברה לפעול לפי הוראותיו.

פרקליטה של גיתן צירף חוות דעת של המהנדס המפקח על העבודה בחנות, גד פרידמן, לפיה לא נשקפת סכנה ליציבות המבנה. פרידמן טען כי דווקא העיכוב בעבודות עלול לגרום "לנפילה בלתי מבוקרת של גושי בטון שנוסרו, תוך גרימת נזק כבד לשלד המגדל וסיכון חיי אדם".


walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully