וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ח"כ ליברמן: יש לי עדויות נוספות בפרשת מזרחי

12.11.2000 / 8:37

לפי הפרסומים, הורה תנ"צ מזרחי לבצע האזנות סתר לליברמן ונתניהו בניגוד לצו בית משפט; לפני חודש הגיש יעקב נמרודי תלונה נגד מזרחי על שיבוש הלכי משפט; ליברמן: "זה רק קצה הקרחון"; המשטרה: "אין שחר לפרסומים"

חבר הכנסת אביגדור ליברמן (ישראל בתינו), ייפגש היום עם היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, כדי להציג בפניו את העדויות שאסף נגד מפקד היחידה לחקירת פשעים בינלאומיים, תת-ניצב משה מזרחי. בסוף השבוע פירסם העיתונאי יואב יצחק, ידיעה בעיתון "גלובס" המצביעה על חשד לפיו הורה מזרחי לפני שלוש שנים להאזין ולתמלל, בניגוד לצו בית משפט, לשיחות של אביגדור ליברמן, אז מנכ"ל משרד ראש הממשלה, לבין בנימין נתניהו, ראש הממשלה באותו הזמן.

המשטרה ניהלה באותה תקופה מספר חקירות נגד ליברמן, שכיהן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה. בית המשפט התיר האזנות סתר לליברמן, אך אסר להאזין לשיחותיו עם ראש הממשלה, מחשש לחשיפת שיחות בעלות תוכן סודי או ביטחוני.

לדברי ליברמן, חשיפת הפרשה בעיתון, היא "רק קצה הקרחון", והודיע שברשותו עדויות על עניינים נוספים בפרשה. שלשום פנה ליברמן באמצעות עורך דין, דב וייסגלס, לרובינשטיין, וביקש לפתוח בחקירה בסוגיה זו, כדי להביא להענשת האחראים להפרת צו בית המשפט ולפגיעה בפרטיותם של ליברמן ונתניהו.

לפני כחודש פנה יו"ר מועצת המנהלים של "מעריב", יעקב נמרודי, לבג"ץ בדרישה שלא לקדם את תת ניצב מזרחי. נמרודי אף הגיש נגדו תלונה במשטרה על שיבוש חקירת בנו, עופר נמרודי.

דובר המשטרה מסר כי "אין שחר לפרסומים, הם מופרכים וחסרי יסוד". לטענתם בתקופה הנזכרת בכתבה, תנ"צ מזרחי לא שימש כמפקד היחידה לחקירת פשעים. במשטרה דוחים את המגמה המתקבלת מהפרסומים לפגוע בקציני משטרה "בשמם הטוב, בעיתוי ובמקום שלדעתינו אינו מקרי".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully