וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החל מו"מ עם חוטפי המטוס הרוסי שנחת בישראל

12.11.2000 / 9:22

נחטף בעת שהיה בטיסה פנימית מדגאסטן למוסקבה; הטרוריסטים דרשו שיטוס לישראל ולאחר מו"מ התאפשרה נחיתתו בבסיס חיל האוויר "עובדה"שבנגב; דרישותיהם נוגעות לעניינים פנים-רוסיים; נציגים של ממשלת רוסיה משתתפים במו"מ; חשש שהמטוס ממולכד; ברק בדרכו לארץ

שר התקשורת, בנימין בן אליעזר, שממלא את מקומו של ראש הממשלה, אמר כי כבר נוצר קשר פיזי עם אחד החוטפים של המטוס הרוסי שהגיע הבוקר לארץ. בשעה זו מעבירים החוטפים את דרישותיהם.

בשלב הראשון נאמר כי החוטפים דורשים עריכת מסיבת עיתונאים ודובר צה"ל הוסיף כי דרישותיהם נוגעות לעניינים פנים-רוסיים.

דיווחים נוספים מדברים על כך שנשק הורד מהמטוס ואולי אף מספר נוסעים.

המטוס, שנחטף בדרכו מדאג'יסטן למוסקבה, נחת הבוקר בנמל התעופה עובדה בדרום הארץ. מפרטים ראשוניים עולה כי המטוס, מסוג טופולב 134A, ובו 56 נוסעים ואנשי צוות, נחטף בסביבות השעה 1:30 שעון ישראל על ידי שני חוטפים. הוא נחת לצורך תידלוק בבאקו, בירת אזרבייג'אן, והמריא לפני שצוות מו"מ שהוזנק לשוחח עם החוטפים הגיע למקום.

המטוס עשה את דרכו לישראל והקברניט ביקש לנחות באחד משדות התעופה בארץ. בתחילה סירבה ישראל לאפשר לו את הדבר, אולם לאחר מספר שעות ליווה אותו מטוס חיל האוויר לבסיס חיל האוויר "עובדה" שבדרום הארץ, שם נחת.

ראש המטה המדיני ביטחוני של ראש הממשלה, דני יתום, סיפר לקול ישראל כי החוטפים הם ככל הנראה צ'צנים, שאמרו כי החטיפה התבצעה במסגרת "אינתיפאדת אל אקצה". עתה הם דורשים לקיים מסיבת עיתונאים.

ראש הממשלה, אהוד ברק, שהיה בדרכו לארה"ב, החליט לשוב לארץ.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully