וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק: חיזבאללה מכוון נשק לעומק ישראל

12.11.2000 / 9:08

המתיחות באיזור גוברת: סוריה שינתה את הערכות כוחותיה, ונסוגה מחלקים בביירות; עיתון לבנוני: צה"ל אחראי לפיצוץ בבעל בק ביום שני; לראשונה מאז נסיגת צה"ל מלבנון, ירה חיל הים לעבר גוררת שנכנסה למים הטריטוריאליים של ישראל

ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר כי החיזבאללה מכין פיגועים נגד ישראל, וכי הוא פרוס ומכוון קטיושות ונשק אחר המכוון לעומק ישראל. לדבריו החיזבאללה מקבל גיבוי מסוים מסוריה, בעצימת עין לפעילותו.

בעקבות פעילות מוגברת של חיל האוויר וחיל הים בלבנון, ותזוזת כוחות הצבא הסורי, גוברת המתיחות בלבנון. "מעריב" מפרסם כי במסגרת ההיערכות החדשה דילדלו הסורים את כוחותיהם באיזור הרי השוף, הנשלט על ידי דרוזים, וכן מצפון לביירות ובמחסומי החוף. חלק מהכוחות הועברו לבקעה. נראה שבכך נכנע בשאר אסד ללחץ הפנימי בלבנון, שגבר לאחר נסיגת צה"ל. חיל האוויר הגביר את פעילותו בלבנון, ותחקיר שביצע עיתון "דיילי סטאר" בלבנון מוצא קשר ישיר בין ישראל לבין הפיצוץ בבעל בק ביום שני. על פי התחקיר, המטען הונח ליד המבנה או בפתחו, ובשעה שהוא הופעל התנהלה פעילות ערה של חיל האוויר בשמי האזור.

ביום שישי לפנות בוקר, לראשונה מאז נסיגת צה"ל מלבנון, ירתה ספינת חיל הים לעבר גוררת לבנונית שעסקה בפעילות אזרחית. לטענת ישראל הגוררת נכנסה למים הטריטוריאליים שלה. בסוף השבוע הכשירו בולדוזרים של צה"ל שטחים על הגבול באיזור כפר רג'אר. העיתון א-ספיר דיווח כי צה"ל העביר לאיזור טנקי מרכבה וכלי רכב. ליד הר-דב, לא הרחק מחוות שבעא, הכשיר צה"ל מנחת מסוקים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully