וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשיקה קטלנית

11.11.2000 / 22:07

זן של נגיף ההרפס עובר ברוק ועשוי לגרום לסרטן "קאפושי"; הנגיף נמצא בשיעור גבוה בקרב גברים הומוסקסואליים

מאת מוטי גל

רוב האנשים אינם משערים כי שרבוב לשונות לוהט עשוי להסתיים במחלת הסרטן. חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון והמרכז לחקר הסרטן בסיאטל מצאו כי נגיף "הרפס אנושי 8" (HHV-8), הגורם לסרטן, עובר ברוק. הממצאים פורסמו בסוף השבוע בגיליון דצמבר של הירחון הרפואי "New England".

'סרקומת קאפושי' הוא גידול המופיע לרוב בצורת פריחה סגולה על העור או הפה. הגידול עשוי ליצור חללים באיברים פנימיים כמו הבטן או החזה. הוא מופיע לרוב באנשים בעלי מערכת חיסון מדוכאת, לפיכך הוא תוקף לרוב את אלו אשר נדבקו באיידס או חולים אשר עברו השתלת איברים ונוטלים תרופות לדיכוי המערכת החיסונית. ניתן לטפל בסרטן קאפושי ביעילות באמצעות כימותרפיה, אולם אם הגידולים התפשטו לאיברים פנימיים, המוות הוא כמעט וודאי. בקרב גברים הומסקסואלים, נמצא נגיף ההרפס הגורם לסרטן קאפושי בשכיחות של 40 אחוזים.

במחקר הנוכחי, נבדקו 112 גברים שלקו בסרטן. חלקם קיימו יחסים עם בני זוג אשר לקו בסרטן דומה וחלקם התנשקו. החוקרים מצאו כי אלו אשר קיימו התנשקויות בלבד, נדבקו בנגיף ההרפס אשר גרם להופעת הסרטן. מכאן הסיקו המדענים כי נשיקה מספיקה על מנת להדביק בנגיף ה-HHV-8 ומכאן, הדרך לסרטן עלולה להיות קצרה.

בעקבות המחקר, הבהירו החוקרים כי אין בכוונתם להמליץ לאנשים למתן את פעילותם המינית או את מספר בני הזוג. אולם הם מציעים כי לגברים אשר מקיימים יחסים הומוסקסואלים, ובמיוחד אלו אשר לקו באיידס להיות מודעים לסיכון הגבוה הכרוך בנשיקה צרפתית.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully