מיו"ר חברת החשמל עד נשיא המדינה: מי הגיע לבריתה של השר כץ

אורחים רבים, ובהם פוליטיקאים ואנשי עסקים בכירים הגיעו לחגוג עם שר הרווחה הנכנס את הולדת נכדתו. לחגיגה של כץ, שהיה בעבר יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית, הגיעו גם אנשי ועדים וראשי ערים

29/05/2015
שר הרווחה חיים כץ בבריתה של הנכדה שלו, מאי 2015. פביאן קולדורף, מערכת וואלה! NEWS
"שר מעולה שידאג לעובדים". כץ(צילום: מערכת וואלה! NEWS, פביאן קולדורף)

שר הרווחה חיים כץ חגג היום (שישי) את מסיבת הבריתה של נכדתו באולמי "Avenue" שבקריית שדה התעופה. לחגיגה של כץ, שהיה בעבר במשך 16 שנים יו"ר ועד העובדים של התעשייה האווירית, הגיעו אורחים רבים ובהם מנכ"לים, אנשי עסקים בכירים, אנשי ועדים ופוליטיקאים.

נשיא המדינה ראובן ריבלין, הגיע למקום יחד עם אשתו נחמה, ובירך את כץ על מינויו הטרי לשר ועל הולדת נכדתו. "חיים הוא מנהיג וחבר", אמר. "כשהוא רצה שאני אהיה יו"ר הכנסת - הייתי יו"ר הכנסת. כשהוא רצה שאהיה שר - הפכתי לשר. הוא תמיד היה אומר שאני מיועד להיות נשיא מדינת ישראל, והפכתי לנשיא. יש לנו שר מעולה שידאג לעובדים".

"חיים הוא מנהיג וחבר". ריבלין(צילום: ראובן קסטרו)

רבים מהאורחים שהגיעו היו חברי מרכז ליכוד, עובדי התעשייה האווירית וחברים בוועד העובדים - בהם מנכ"ל התעשייה האווירית יוסי וייס, יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית רפי מאור ומנכ"ל התעשייה האווירית לשעבר ושר החקלאות עד לפני שבועות ספורים יאיר שמיר. גם ראשי ועדים ממגזרים נוספים הגיעו לכבד את השר: יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הגיע יחד עם אשתו, מחויך לאחר ההסכם שהושג בין הנהלת כיל לבין ועד העובדים. גם נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש ונשיא ההתאחדות לשעבר צביקה אורן הגיעו למקום, כמו גם יו"ר הדירקטוריון בחברת חשמל, יפתח רון טל.

השר לביטחון הפנים, שר ההסברה והשר לעניינים אסטרטגיים גלעד ארדן הגיע לכבד את השר הנכנס, וגם שר התיירות יריב לוין בליווי ראש המטה שלו, רועי שרעבי, שבשבוע שעבר נחשף בוואלה!NEWS כי הורשע בעבר בתקיפה. שר התשתיות והאנרגיה יובל שטייניץ, שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, ח"כ אבי דיכטר (הליכוד), ח"כ אלי כהן (כולנו), ח"כ שלי יחימוביץ (המחנה הציוני), ח"כ לשעבר שולי מועלם ושר הפנים לשעבר גדעון סער ואשתו העיתונאית גאולה אבן הגיעו גם הם לברך.

טוב לדעת (מקודם)

הסוד לשיפור חיי המין שלכם – כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם "גברא"
גלעד ארדן(צילום: ראובן קסטרו)

שר הרווחה זכה גם לנוכחותם של מנכ"ל חברת "פז" יונה פוגל, אנשי העסקים רוני מאנה, חיים סלוצקי ויאיר המבורגר, רואה החשבון שלמה נס, שנחקר בעבר בפרשת השוחד של חברת "סימנס", ואשתו לאה נס שהייתה חברת כנסת מטעם הליכוד, בא כוחה של שרה נתניהו עו"ד יוסי כהן ודובר צה"ל לשעבר אבי בניהו. גם ראשי ערים נכחו באירוע הגדול, ובהם ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר שהורחק בעבר מעבודתו בעירייה בגין חשד לשוחד, ועוזרו ג'קי אביטל, ראש עיריית לוד יאיר רביבו, ראש עיריית נצרת שמעון גפסו, ראש עיריית רמלה יואל לביא, ראש עיריית מעלה אדומים וחבר מרכז ליכוד בני כשריאל וראש עיריית גבעתיים לשעבר ויו"ר קק"ל אפי שטנצלר.

גדעון סער וגאולה אבן-סער(צילום: ראובן קסטרו)

כץ נחשב לאחד מגדולי קבלני הקולות בליכוד, אשר פקד במשך שנים עובדים בתעשייה האווירית למפלגה. ביקורת רבה נמתחה לא פעם על כוחו הפוליטי הן בתור ראש ועד והן בתור חבר כנסת, ועל "רשימות החיסול של כץ" - ביטוי שתיאר ניסיון להדיח חברי כנסת מרשימת הליכוד.

עם הקמת הממשלה האחרונה דרש כץ מראש הממשלה בנימין נתניהו את תיק הרווחה, שהיה אמור להימסר בתחילה לשרת התרבות והספורט מירי רגב. כשנכנס לתפקיד הודיע על התפטרותו מתפקיד יו"ר ועד העובדים בתעשייה האווירית, אולם על פי עמותת אומ"ץ, כץ המשיך להתערב בנעשה בתעשייה ואף הודיע כי יסייע למנוע את הפרטתה במסגרת תפקידו כשר הרווחה. העמותה שלחה השבוע מכתב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, ובו ביקשה להורות על שר הרווחה להימנע מהתערבות בענייני התעשייה האווירית וכן בבחירות ליו"ר ועד עובדי התעשייה.

אבי ניסנקורן(צילום: ראובן קסטרו)
אבי בניהו(צילום: ראובן קסטרו)
ישראל כץ(צילום: ראובן קסטרו)
שלי יחימוביץ'(צילום: ראובן קסטרו)
יריב לוין וראש המטה שלו, רועי שרעבי(צילום: ראובן קסטרו)
שטייניץ(צילום: ראובן קסטרו)
יפתח רון טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל(צילום: ראובן קסטרו)
עו"ד יוסי כהן(צילום: ראובן קסטרו)
איש העסקים רוני מאנה(צילום: ראובן קסטרו)
איש העסקים יאיר המבורגר ומנכ"ל פז יונה פוגל(צילום: ראובן קסטרו)
ראש עיירית מעלה אדומים בני כשריאל(צילום: ראובן קסטרו)
מנכל תעשייה האווירית, יוסי וייס(צילום: ראובן קסטרו)
שלמה ולאה נס(צילום: ראובן קסטרו)
יו"ר קק"ל אפי שטנצלר(צילום: ראובן קסטרו)
ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר(צילום: ראובן קסטרו)
אבי צור וחיים גבריאלי, חברי מרכז ליכוד(צילום: ראובן קסטרו)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully