חשיפה: ראש המטה של השר לוין – עבריין מורשע

חבר מרכז הליכוד רועי שרעבי, שמונה לראש המטה של השר לביטחון הפנים והתיירות, הורשע ב-1997 בדקירת אדם במועדון שהיה בבעלותו. הנדקר הזדעזע מהמינוי: "פושע פחדן, איך הוא הגיע להיות קרוב לצמרת המשטרה?". לשכת השר: "הוא שילם חובו לחברה"

צילום: ניב אהרונסון, עריכה: קשת סידי

רועי שרעבי, שמונה להיות ראש המטה של השר לביטחון הפנים ושר התיירות, יריב לוין, הורשע בעבר בעבירה של חבלה בכוונה מחמירה ונידון למאסר על תנאי ולשירות לתועלת הציבור. שרעבי שימש בעבר סגנו של יו"ר ההסתדרות בזמן כהונתו של עופר עיני ולאחר מכן של אבי ניסנקורן. לפני כמעט שני עשורים, הוא הורשע בדקירת אדם בפאב שהיה בבעלותו, ואף שהה בשל כך במעצר בית, וכעת הוא ישמש ראש המטה של מי שאמון על אכיפת החוק. גורמים במשרד לביטחון פנים אישרו אתמול לוואלה!NEWS כי שרעבי הוצג כראש המטה של השר.

ב-1997, בעת שהיה בבעלותו פאב ברחובות שנקרא "האקסטה", הואשם שרעבי בחבלה בכוונה מחמירה באחד המבלים בפאב, אופיר גהלי. על פי כתב האישום, ברחבת הכניסה לבאר התפתחה קטטה לאחר שהשומר סירב להכניס את גהלי למקום, ובמהלכה דקר אותו שרעבי בסכין. לטענתו, הוא דקר את גהלי מתוך הגנה עצמית, אך טענה זו נדחתה הן בבית המשפט המחוזי והן בבית המשפט העליון.

בהרשעתו קבע השופט כי שרעבי היה יכול לסלק את החבורה האלימה בדרך אחרת, כמו להזמין משטרה, וכי הדקירה הייתה בלתי-שקולה לאיום שנשקף לו. בית המשפט המחוזי דן את שרעבי לשנתיים מאסר וחצי, מתוכם שנה ושלושה חודשים בפועל. שרעבי ערער ב-1999 על ההרשעה ועל גזר הדין לבית המשפט העליון. השופטת דליה דורנר השאירה את ההרשעה על כנה, אך הפחיתה את גזר הדין לשנה ושלושה חודשים מאסר על תנאי, עם שירותי מבחן למשך שנתיים, ושירות לתועלת הציבור.

עוד על השר החדש לביטחון הפנים:
יריב לוין: נדאג להסדיר עליית חברי כנסת להר הבית
חשש במשטרה ממינויו של לוין: "ביטחון הפנים הפך למשרד מקופח"

עוד בוואלה! NEWS

הסוד שכל ישראלי רוצה לדעת: איך מכינים חומוס מושלם

לכתבה המלאה
"בעל הבית" בלשכתו. שרעבי והשר לוין (צילום: מתוך פייסבוק )

שרעבי היה בעבר מנכ"ל הליכוד העולמי, וכיום חבר בהנהלת הליכוד העולמי. הוא חבר מרכז ליכוד ונחשב לאחד מקבלני הקולות הגדולים במפלגה ומקורב לבכיריה. שרעבי מלווה זה תקופה ארוכה את לוין ושימש היועץ הפוליטי שלו כשהיה יו"ר ועדת הכנסת.

למרות עברו הפלילי של שרעבי, הוא מונה ליו"ר סיעת הליכוד בהסתדרות. מבקר ההסתדרות מתח ביקורת חריפה על התנהלותו של שרעבי בענייני כספי הארגון, בדוח שפורסם בפברואר השנה והתייחס לשנת 2012. לאחר פרסום הדוח ובעקבות מערכת יחסים עכורה עם יו"ר ההסתדרות ניסנקורן, שרעבי סיים את תפקידו.

האדם הקרוב ביותר לשר. פוסט בפייסבוק של שרעבי לאחר מינויו של לוין

ראש המטה במשרד ממשלה הוא האדם הקרוב ביותר לשר, ונחשב ל"בעל הבית" בלשכתו. כל פגישה עם השר צריכה לקבל את אישורו, הוא אחראי לתעדף בין כלל האילוצים של השר, הן ברמה המקצועית, הן ברמה הפוליטית והן ברמה האישית. מינוי ראש המטה הוא למעשה מינוי פוליטי.

"אדם שדקר לא יכול לשמש דוגמה"

גהלי, שנדקר בידי שרעבי, מספר כי עד היום נותרו על גופו צלקות מהדקירה ומהניתוח. "בפסק דין נקבע שמר רועי שרעבי הנכבד דקר אותי מאחור וברח, ולאחר כמה שעות הוא נתפס", אמר גהלי בריאיון לוואלה!NEWS. לדבריו, העימות שבו דקר אותו שרעבי לא היה בסמוך לזמן הקטטה, אלא כמה שעות לאחר מכן. "באתי לפתוח את האוטו והרגשתי מכה מאחור. אז ראיתי אותו, והוא פשוט דקר אותי בגב. כל החולצה שלי התמלאה בדם. ניסיתי לרדוף אחריו, אבל הוא ברח. הייתי כולי דם", שחזר.

הוא דחה מכול וכול את טענותיו של שרעבי להגנה עצמית: "הוא שכר את שירותיו של פרקליט צמרת בזמנו, והם הפכו את הסיפור למצב כאילו שהוא התגונן, ובכלל אני זה שיצא מהמועדון בשעה 3:00 לפנות בוקר, ואני קיבלתי את הסכין מאחור והוא ברח. מילא, אם זו הייתה לכל הפחות התגוננות, אבל לא הייתה שום התגוננות".

"הוא דקר אותי בגב. כל החולצה שלי התמלאה בדם". גהלי (צילום: ניב אהרונסון)

כששמע גהלי כי שרעבי הגיע לתפקידי מפתח במגזר הציבורי, הוא הזדעזע. "שמעתי שיש לו לשכה, שהוא הגיע לתפקידים בכירים. זאת פשוט שחיתות. איך עבריין מורשע נהיה ראש מטה של שר לביטחון הפנים? איך אדם כמו רועי שרעבי עובר מלהיות עבריין שנשפט, עצור במעצר בית, למעמד כזה במדינה כמו שלנו, ואף מגיע להיות קרוב לצמרת המשטרה ולשלוט במשטרה? אדם כזה, פושע ופחדן שדקר אותי מאחור וברח".

גהלי קרא לבטל את מינויו של שרעבי לראש המטה של לוין. "אני חושב שהגיע הזמן שבאמת יעשו בדק בית במשטרה ויראו את מי הם ממנים. האדם הזה – אסור לו בכלל להיות בתפקיד שמקורב בכלל לתפקיד ציבורי", הוסיף גהלי. "אדם שדקר לא יכול לשמש דוגמה, ואני מקווה מאוד שהוא לא ישמש דוגמה לשום אדם".

הצלקות מהניתוח של גהלי לאחר הדקירה (צילום: ניב אהרונסון)

מלשכת השר לוין נמסר בתגובה: "מר רועי שרעבי הוא דוגמה לאדם אשר ביצע מעשה חמור לפני למעלה מ-15 שנה, שילם את חובו לחברה, שינה את דרכיו לחלוטין ושיקם את חייו באופן שמשמש דוגמה לרבים אחרים.

"מר שרעבי הקים משפחה וכיהן בשנים האחרונות בשורה ארוכה של תפקידים בכירים בשירות הציבורי, ביניהם סגן יו"ר ההסתדרות, יו"ר דירקטוריון רשת המתנ"סים ברחובות, חבר דירקטוריון ויו"ר ועדת משאבי אנוש בקק"ל ומנכ"ל הליכוד העולמי. כל זאת, תוך שהוא משלים בימים אלה לימודי משפטים ואף סיים תוכנית לימודים למנהלים בכירים בשלטון המקומי.אין ספק כי מר שרעבי יוכל לתרום מנסיונו גם בתפקיד של יועץ שר במשרד התיירות".

שרעבי סירב להגיב.

לפניות לכתבת: danayark@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully