וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ': טי.טי.איי תתקשה לעמוד בתחזיות בהמשך

שירלי יום-טוב

24.9.2002 / 17:39

בית ההשקעות השיק כיסוי לחברה בהמלצת "נייטרלי"; אילנה טרסטון: ההמלצה הפושרת אינה קשורה למוצרים של החברה אלא למצב בשוק;

בית ההשקעות מריל לינץ' החל אתמול לכסות את מניית טי.טי.איי , ובהמשך להמלצה הפושרת שסיפק בית ההשקעות לחברה נוספת בענף הטלקום לפני מספר ימים - אי.סי.טל , גם ההמלצה לטי.טי.איי עומדת על "נייטרלי".

"הפתרונות של טי.טי.איי אמנם מספקים החזר השקעה (ROI) גבוה, ולכן החברה לא סבלה עד כה מהמשבר בענף הטלקום, שגרם לירידה בביקוש למוצרים של חברות אחרות המספקות פתרונות לשוק זה", מציינת האנליסטית אילנה טרסטון בדו"ח. "יחד עם זאת, אנו מאמינים כי החברה עשויה להתחיל להרגיש ירידה בהכנסותיה לאחר שהחוזים הקיימים עליהם חתמה בעבר יסתיימו. זאת, על רקע ירידה צפויה של 30% בהוצאות מצד ספקיות תקשורת בשנת 2002 וירידה של 4% נוספים ב-2003", היא מוסיפה.

"ההמלצה הפושרת אינה קשורה למוצרים של החברה אלא למצב בשוק", אומרת טרסטון. "חברות לא מוכנות להשקיע ומקצצות בהוצאות, ואף חברה לא תוכל להישאר מחוץ למגמות השליליות האלה. לחברה יש מוצר מעניין, אבל היא תתקשה לעמוד בתחזיות בהמשך כי המצב ייעשה קשה יותר לפני שהוא ישתפר", היא אומרת.

התחזית של טרסטון לטי.טי.איי מדברת על הכנסות של 74.9 מיליון דולר ב-2002 ורווח נקי של 1.39 דולרים למניה, כ-16.5 מיליון דולר. התחזית הזו נמוכה מתחזית קונצנזוס האנליסטים המדברת על הכנסות שנתיות של 82 מיליון דולר ורווח נקי של 1.46 דולרים למניה.

"החברה נסחרת כעת במכפיל 6 על תחזית הרווח הנקי שלנו לשנה הנוכחית ול-2003. למרות שמדובר במכפיל נמוך ביחס לחברות אחרות בקבוצה של טי.טי.איי, קיימת כיום מידה של חוסר ודאות בנוגע לתוצאותיה של החברה ברבעונים הבאים", מציינת טרסטון.

בטי.טי.איי סירבו היום להגיב לדו"ח. דוברת החברה מסרה כי ההערכות על כך שהחברה לא תוכל לעמוד בתחזיות לרבעון השלישי הן שמועות בלבד. "החברה לא נוהגת להגיב על שמועות אף פעם, וכך גם במקרה זה", כך נמסר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully